Ana sayfa Öne Çıkanlar Xiaomi Yeni Oyun Performans Teknolojisi RAMDISK’i tanıttı!

Xiaomi Yeni Oyun Performans Teknolojisi RAMDISK’i tanıttı!

507
xiaomi-yeni-oyun-performans-teknolojisi-ramdiski-tanitti

Xiaomi Yeni Oyun Performans Teknolojisi RAMDISK’i tanıttı! Xiaomi geçtiğimiz gün mobil oyunlarda performansı arttırdığını vadeden yeni teknolojisi RAMDISK’i tanıttı. Bu teknoloji ile oyunları dahili depolama yerine RAM’e kurulmasını sağlayan Xiaomi oyun performanslarını katladığını açıkladı.

RAMDIS teknolojisi ile birlikte oyun performansları “geçici olarak” neredeyse iki katına çıkıyor. Oyunların RAM içerisine kurulmasını sağlayan teknoloji daha performanslı bir oyun deneyimi sunacak. Günümüzde telefonların RAM kapasiteleri 16 GB’lara kadar çıkabiliyor. Bundan yararlanarak RAMDISK ile dahili depolama yerine RAM’ler üzerine mobil oyunları kurarak daha performanslı bir oyun deneyimi sunuyor.

Teknik detaylara girecek olursak; düşük depolama kapasitesine sahip RAM’ler, daha büyük kapasiteli depolama alanına sahip dahili depolama alanlarına göre daha yüksek performanslar göstermektedir. Örneğin Xiaomi LPDDR5 teknolojisine sahip RAM 44 GB/s hıza sahipken UFS 3.1 dahili depolaması 1700+ MB/s okuma 750+MB/s yazma hızına sahip. Durum böyle olunca Xiaomi bu teknoloji ile birlikte çok daha performanslı bir oyun deneyimini oyunculara vaat ediyor.

Şu an yalnızca Mi 10 Ultra kullanıcıları için aktif olan RAMDIS teknolojisinin önümüzdeki dönemlerde diğer cihazlar içinde açılması bekleniyor. Game Center’daki ‘Hızlı Kurulum’ bölümüne gidip ‘Oyun Deneme’ modunu aktif ettiğinizde QQ Speed, Glory of the King ve Peace Elite dahil 10’dan fazla oyunu cihazın RAM’ine kurup oynayabiliyorsunuz.

Xiaomi Yeni Oyun Performans Teknolojisi RAMDISK’i tanıttı! RAMDISK teknolojisi Oyun Deneme modu ile kullanıma sunulmasının nedenleri de bulunuyor. RAM’deki verilerin kalıcı olmaması yani telefonun kapanması durumunda oyun cihazınızdan silineceği anlamına geliyor. Yani RAM üzerine yüklenen oyunları yalnızca denemiş oluyorsunuz. RAMDISK teknolojisinin oyun deneme modu olarak görülmesinin en büyük nedeni oyunların silinmesidir. Xiaomi ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.