Ana sayfa Öne Çıkanlar Xbox Game Pass iOS Cihazları İçin Geliyor!

Xbox Game Pass iOS Cihazları İçin Geliyor!

529
xbox-game-pass-ios-cihazlari-icin-geliyor

Xbox Game Pass iOS Cihazları İçin Geliyor! Microsoft geliştirdiği xCloud sistemi ile önümüzdeki yıl Xbox Game Pass oyunlarını iOS cihazlara getireceklerini duyurdu. Xbox Series X ve S modellerinin yanı sıra Game Pass sistemi içinde çalışmalarını sürdüren Microsoft xCloud servisine büyük yatırımlar yapmaya hazırlanıyor.

Business Insider tarafından yapılan habere göre Microsoft Game Pass hizmetini iOS platformuna getireceği iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir toplantın yola çıkarak ortaya atılan bu iddianın doğruluğu henüz kanıtlanmış değil. Phil Spencer’ında katılım sağladığı bu toplantıdan yola çıkarak hizmetin iOS cihazlara geleceği aktarıldı. Aylık ödeme sistemi ile oyun severlerin Xbox, Windows 10 veya Android cihazlar üzerinden oynayabildiği bu sisteme anlık olarak iOS kullanıcıları erişim sağlayamıyor. Ancak görünüşe göre bu hizmet önümüzdeki yıldan itibaren iOS platformu içinde aktif olacak gibi gözüküyor.

Phil Spencer’ın geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleştirdiği toplantıda çalışanlarına Xbox Game Pass’i iPhone ve iPad’lerde de görmek istediğini iletmesi ile başlayan bu durum henüz Microsoft tarafından doğrulanmış değil. Apple’ın ağır şartları göz önüne alındığında Microsoft’un bu şartlara rağmen sorun yaşamayacağı bir çözüm bulması talep edildi. İddialara göre 2021 yılında tarayıcı tabanlı bir çözüm ile Xbox Game Pass iPad ve iPhone’larda kullanılara sunulacak.

Xbox Game Pass iOS Cihazları İçin Geliyor! Geçtiğimiz haftalarda Apple şartları yüzünden Epic Games’in mobil yapımı Fortnite Mobile oyun içi ödeme sistemleri yüzünden iOS cihazlardan kaldırılmıştı. Microsoft böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına bir çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Tarayıcı tabanlı bir çözümün Microsoft tarafında olasılığı yüksek bir ihtimal olduğunu da söylemekte fayda var. Böyle bir hamle sonrasında Apple’ın nasıl bir cevap vereceği ise merak edilen bir diğer konu Xbox Game Pass ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.