Ana sayfa Öne Çıkanlar Xiaomi Mi AirDots 2 SE Duyuruldu!

Xiaomi Mi AirDots 2 SE Duyuruldu!

416
xiaomi-mi-airdots-2-se-duyuruldu

Xiaomi Mi AirDots 2 SE Duyuruldu! Çin merkezli teknoloji markası Xiaomi geçtiğimiz gün Mi AirDots Pro 2’ye oldukça benzeyen yeni bir kablosuz kulaklığının tanıtımını gerçekleştirdi. Mi AirDots 2 SE olarak adlandırılan yeni model tek renk seçeneği ile kullanıcılara sunulacak.

Mi AirDots 2 SE, dahili gürültü engelleme, dokunmatik işlevler gibi pek çok özelliğe sahip. Yalnızca beyaz renk olarak satışa çıkacak kablosuz kulaklık pazara iddialı bir giriş yapacak gibi gözüküyor.

Xiaomi Mi AirDots 2 SE Özellikleri Neler?

AAC ses deneyim desteğine sahip olan kulaklık 14.2 mm’lik sürücülere sahip. Bluetooth 5.0 desteği ile gelen kulaklık 10 metrelik menzile sahip. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlara bağlanabilen kulaklıklar tek şarj ile 5 saat kullanım deneyimi sunabiliyor. Ayrıca şarj kutusu ile birlikte bu kullanım süresi 20 saate kadar çıkıyor.

USB-C tipi bağlantı barındıran cihazın tamamen şarj olma süresi 1.5 saat. Mi AirDots 2 SE’de ses ayarı, parça değişimi, çağrı cevaplama, ses yardımı gibi komutları dokunmatik kontrol ile vermek mümkün. Ayrıca kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda şarkıyı durdurma özelliği de bu cihazda bulunuyor. Çift mikrofon ve gürültü azaltma özelliği de bulunan kablosuz kulaklıkların her biri 4.7 gram ağırlıkta. Kulaklığın kasa ağırlığı ise 48 gram.

Ülkemizde satışa resmi olarak sunulup sunulmayacağı konusunda henüz net bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde kulaklık hakkında resmi açıklamaların da yapılması bekleniyor. Global pazarda kulaklıüın fiyat etiketi ise 24 Dolar olarak belirlendi. Ülkemizde satışının yapılması durumunda bu fiyat etiketinin vergiler ile birlikte artış göstereceğini söyleyebiliriz. Mi AirDots 2 SE’nin rakipleri karşısında nasıl bir satış rakamına ulaşacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor.