Ana sayfa Öne Çıkanlar Wild Rift Oturum Hatası!

Wild Rift Oturum Hatası!

1286
wild-rift-oturum-hatasi

Wild Rift Oturum Hatası! Riot Games’in merak ile beklenen mobil oyunu Wild Rift belirli ülkelerde geçtiğimiz haftalarda beta sürüme girmişti. Bu ülkeler içerisinde yer almayan Türkiye’den oyunu oynamak isteyen oyuncular VPN üzerinden oyuna erişim sağlayabiliyorlar. Birçok oyuncunun tercih ettiği bu çözüm yolunda Wild Rift giriş ekranında oyuncuların karşısına oturum açma hatası çıkmaya başladı.

wild-rift-oturum-hatasi-2

Endonezya, Japonya, Malezya, Singapur, Tayland, Güney Kore gibi ülkelerde Beta sürümü başlayan oyunun heyecanlı bekleyişi ülkemiz için sürüyor. Bu bekleyişe dayanamayan oyuncuların VPN çözümü geçtiğimiz gün çıkan hata sonrasında sıkıntıya uğradı. Oturum açma hatası ya da ugulama ekranında gözüken şekliyle “Login timed out, please try again.” İbaresi oyuncuların oyuna girişini engelliyor. Karşılaşılan bu hatanın ilk nedeni Riot sunucularına bağlanılamıyor olunması.

Riot Games sunucularına bağlanılamaması sebebiyle oluşan bu hatanı iki sebebi var. Birincisi Riot Games sunucularına girişte kullanılan VPN engeli olabilir. Ayrıca en bilindik VPN servisleri Riot Games tarafından tespit edilerek yasaklandı. Bunun dışında diğer bir sebep ise internet kaynaklı nedenlerden dolayı olabilir. İnternet bağlantınızı kontrol ettikten sonra düzgün olduğuna inanıyorsanız VPN’ininizin engellenenler listesinde olup olmadığını kontrol edin. Riot Games tarafından sağlanan çöken sunucular sayfasına ise https://status.riotgames.com/wildrift?region=sea&locale=en_US linkinden erişim sağlayabilirsiniz.

wild-rift-oturum-hatasi-3

Wild Rift Oturum Hatası! Wild Rift’e ülkemizden giriş için Riot Games tarafından engellenmemiş VPN servisleri kullanabilir ya da ülkemizdeki resmi çıkış tarihini bekleyebilirsiniz. League of Legends Wild Rift ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.