Ana sayfa Öne Çıkanlar WhatsApp Korona Virüs Önlemlerini Arttırıyor!

WhatsApp Korona Virüs Önlemlerini Arttırıyor!

388
WhatsApp Korona Virüs Önlemlerini Arttırıyor!
WhatsApp Korona Virüs Önlemlerini Arttırıyor! - MOBİL DELİSİ

WhatsApp Korona Virüs Önlemlerini Arttırıyor! Dünya genelinde büyük bir etki yaratan korona virüs salgını internet veri trafiğinde ve internet üzerinde kirli bilgi anlamında da kötü yönde etkiler bırakmaya devam ediyor. Ülkelerin evlerde kalın çağrısının üzerine veri trafiğinin artması birçok sosyal medya ve internet şirketinde önlemler alınmasına neden olmuştu.

Bu önlem alan şirketlerden biri de WhatsApp oldu. Geçtiğimiz günlerde Hindistan ve çeşitli ülkelerde veri trafiğini azaltmak için bir takım kısıtlamalar getiren şirket şimdi de bilgi kirliliğini önlemek için kolları sıvadı. Yapılan kısıtlamada artık kullanıcılar beş veya daha fazla kişiye gönderilen iletileri yalnızca bir kişiye iletebilecek. Bu sınırlama ile şirket internet üzerinde dönen kirli bilgi problemini minimuma indirmek istiyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformları arasında yer alan WhatsApp almış olduğu karar ile büyük bir mesaj iletim tasarrufu sağlamayı da planlıyor. Şirket tarafında yapılan açıklamada kullanıcılarının video, caps, bilgi içerikli gönderilerin günlük hacmin büyük bir bölümünü kapladığını belirtiyor. Ancak bu durumun masum olmayan yanı yanlış bilgilerinde bu pastada büyük bir paya sahip olduğu. Şirketin asıl hedefi bu dilimi minimuma indirebilmek.

WhatsApp Korona Virüs Önlemlerini Arttırıyor! WhatsApp benzer kısıtlama ve sınırlandırmaları geçtiğimiz yıllarda da hayata geçirmişti. 2018 yılının başlarında şirket bir kerede mesaj gönderim sayısını 250’den 20’ye düşürmüştü. Bu sayı geçtiğimiz yıl 20’den 5’e düşerken bugün ise bu sayı 1’e düşürüldü. Şirket bu durumun uygulanması ile 250’den 1 kişiye düşen gönderim sayısı ile veri ve mesaj iletiminde yüzde 25’lik bir azalma olduğunu belirtti. Uygulamaya geçen sınırlama sonrasında kullanıcıların nasıl bir tepki göstereceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. İlerleyen günlerde hep birlikte kullanıcı yorumlarını göreceğiz.