Ana sayfa Öne Çıkanlar Türk Takımları PUBG Mobile Pro League’de Tarihe Geçti!

Türk Takımları PUBG Mobile Pro League’de Tarihe Geçti!

219
turk-takimlari-pubg-mobile-pro-leaguede-tarihe-gecti

Türk Takımları PUBG Mobile Pro League’de Tarihe Geçti! Dünyanın mobil anlamda en popüler oyunları arasında yer alan PUBG Mobile’ın en önemli turnuvalarından 2022 PUBG Mobile Pro League Avrupa Bahar Şampiyonası’nda Türk takımları tarihe geçti. Toplamda 2,3 milyon TL ödül havuzu bulunan turnuvada Fire Flux Esports Mobile şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Ayrıca bu başarı ülkemize espor tarihinde ilk Avrupa Şampiyonluğu’nu getirmiş oldu.

Tek müsabakada 27 skor alarak Avrupa Şampiyonlarında farklı bir rekora daha imza atan ekibimiz turnuvayı toplamda 335 rekor puan ile tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı. Ödül olarak ise Fire Flux Esports Mobile kasasına 40 bin dolarlık nakit girdi.

Türk Takımları PUBG Mobile Pro League’de Tarihe Geçti!

Türk Takımları PUBG Mobile Pro League’de Zirvede

Turnuvanın ikinciliğini ise 292 puan ile bir diğer temsilcimiz Beşiktaş Esports aldı. Beşiktaş’ın kasasına ise 28 bin dolarlık ödül girdi. Regnum Carya Esports takımı ise 258 puan ile turnuvanın en başarılı üçüncü takımı olmayı başardı.

Turnuvada MVP ödülü ise Fire Flux Mobile oyuncusu Yiğit “Kecth” Meral’e gitti. Meral bireysel ödül olarak 2 bin dolara sahip oldu. 2022 PMPL Avrupa Bahar Şampiyonasında sıralama ise şu şekilde;

  1. Fire Flux Esports (TR)
  2. Beşiktaş Esports (TR)
  3. Regnum Carya Esports (TR)
  4. S2G Esports (TR)
  5. Next Rüya (TR)
  6. TJB Esports (EU)
  7. Fastpay Wildcats (TR)
  8. 4 Romanian Men (EU)

2022 PUBG Mobile Pro League Avrupa Bahar Şampiyonası ve çok daha fazla mobil espor turnuva haberi için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.