Ana sayfa Öne Çıkanlar Apex Legends Mobile İlk Haftayı Rekorla Kapadı!

Apex Legends Mobile İlk Haftayı Rekorla Kapadı!

216
apex-legends-mobile-ilk-haftayi-rekorla-kapadi

Apex Legends Mobile İlk Haftayı Rekorla Kapadı! Mobil platforma giriş yapan sevilen oyun Apex Legends yayınlandığı 50’dan fazla ülkede ilk haftayı rekorla kapadı. Apex Legends Mobile ilk haftasında yaklaşık 5 milyon dolar gelir elde etti. 17 Mayıs’ta çıkış yapan oyun rekor seviyede bir gelir elde etse de Call of Duty Mobile’ın gerisinde kaldı. 2019 yılında çıkış yapan Call of Duty Mobile ise çıktığı hafta 14.8 milyon dolar elde etmeyi başarmıştı.

SensorTower tarafından yapılan yorumlara göre Apex Legens Mobile’ın PC versiyonundaki oyunun gelirlerine çok kısa sürede ulaşması bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri pazarında oyun 2.1 milyon dolar gelir üretirken bu rakam tüm gelirin yüzde 44’üne hakim oldu. Kalan gelirler ise deniş aşırı ülkelerden geldi. Oyun içi kozmetik ve savaş biletleri oyuncuların en çok yaptığı harcama bölümleri oldu.

apex-legends-mobile-ilk-haftayi-rekorla-kapadi-2

Apex Legends Mobile İlk Hafta Gelirleri Ne Kadar?

Apex Legends Mobil rakiplerinin ilk hafta gelirlerine baktığımızda yukarıda belirttiğimiz gibi CoD Mobile’ın oldukça geride kalmasına rağmen PUBG Mobile’ı büyük bir fark ile geçti. 60’dan fazla ülkede App Store’un bir numarasında yer alan oyun 89 ülkenin en çok indirilen ilk 10 oyunu arasında. Oyuna en çok para harcayan ülkeler ise ABD dışında Japonya ve Tayland oldu. Ape Legends Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.