Ana sayfa Oyun Teamfight Tactics Mart Ayında Mobil Platforma Geliyor

Teamfight Tactics Mart Ayında Mobil Platforma Geliyor

525
Teamfight Tactics, Mart ayında mobil platforma geliyor
Teamfight Tactics, Mart ayında mobil platforma geliyor

Teamfight Tactics, Riot Games tarafından 2019 senesinin Haziran ayında  piyasaya sürüldü ve birçok oyuncunun vazgeçilmez oyunu oldu. Riot Games, bu ilgiyi karşılıksız bırakmamaya kararlı. Teamfight Tactis, 2020’nin Mart ayı ile birlikte mobil oyuncularının huzurunda olacak.

Dota2’nin bir modu olarak hayatına başlayan Auto Chess modu, kısa bir sürede milyonlarca oyuncuyu peşinden sürüklemeyi başardı. Bu modun birden fazla oyunu yapıldı ancak 25 Haziran 2019 tarihinde Riot Games, TFT’yi çıkardı ve auto chess oyuncularını bu oyunda topladı. Üst düzey taktiklerin konuştuğu oyun modu, kısa sürede beğenildi ve espor ekosisteminde turnuvaları yapıldı. Riot Games bu ilgiden memnun olmuşa benziyor. Riot Games, TFT’nin daha fazla oyuncuya ulaşması için 2020’nin Mart ayında oyunu mobil platformlara çıkarmaya hazırlanıyor.

Teamfight Tactics gelişmeye devam edecek

Riot Games tarafından yayımlanan Geliştirici Videosu’nda TFT’nin geliştirici ekibi, TFT hakkında yeni bilgiler verdi. Öncelikle 2020 yılının TFT için çok hareketli geçeceğini söyleyen ekip, Set 2’ye 1-2 ay daha ufakta olsa güncellemeler getireceklerini ve Set 3 için çalışmaya başladıklarını açıkladı. 2020 yılının Mart ayında oyuna Set 3’ün ekleneceğini açıklayan ekip üyeleri, tek sürprizin bu olmadığını belirtti.

Riot Games, Mart ayında Set 3’ün dışında TFT’yi çoğu ülkede mobil platforma çıkaracaklarını açıkladı. Oyuncuların yolda, evde ve her anda TFT’yi oynamasını istediklerini belirten ekip, bu sebepler yüzünden en kısa süre içerisinde TFT’yi mobil platformlara ekleyeceklerini söyledi.

Bilindiği gibi Riot Games, 2019 yılının Kasım ayında oyuna Set 2 güncellemesi getirdi ve bu güncellemeyle birlikte oyuna daha fazla sınıf ve element eklendi. Bu sayede oyunun rekabeti üst düzeye çıkmış ve oyuncular oyundan daha fazla zevk almaya başlamıştı. Set 3 ile bu rekabeti ve zevki üst düzeye çıkarmayı planlayan Riot Games, mobil platformlara çıkaracağı TFT ile birlikte de, oyuncuların her an Teamfight Tactics oynayabilmesini amaçlıyor.

TFT Mobil’i herkesten önce oynamak istiyorsanız buradaki linkten ön kayıt yaptırabilir ve rekabete herkesten önce başlayabilirsiniz. Teamfight Tactics’te şans ve strateji sizinle birlikte olsun!