Ana sayfa Öne Çıkanlar Samsung Galaxy Fold Lite Modeli Sızdırıldı!

Samsung Galaxy Fold Lite Modeli Sızdırıldı!

426
samsung-galaxy-fold-lite-modeli-sizdirildi

Samsung Galaxy Fold Lite Modeli Sızdırıldı! Ekran kırılma sorunu ile katlanabilir akıllı telefon pazarına kötü bir imaj ile giriş yapan Samsung, bu durumu telafi etmenin yollarını aramaya devam ediyor. Galaxy Z Flip modeli ile bir nebzede olsa bu durumu telafi eden Samsung yeni bir model üzerinde de çalıştığı ortaya çıktı.

İddialara göre Galaxy Fold Lite olarak adlandırılacak olan telefon hakkında detaylarda gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Yapılan sızdırmalara göre yeni katlanabilir telefonun 256 GB depolama alanına sahip olacağı ve gücünü Snapdragon 865 işlemcisinden alacağı iddia ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yeni katlanabilir telefon hakkında ekstra detaylarda ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Fold Lite Özellikleri

Katlanabilir yeni telefonda uygun fiyatlı olmasından dolayı 5G desteği olmayacak. RAM konusunda henüz net bir açıklama bulunmazken 8 GB ya da 12 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Ekran tarafında cihazın UTG teknolojisine sahip olmayacağı iddia edilen telefon Ultra Thin Glass teknolojisine sahip olacak. Ancak bu teknolojide de ince cam yerine plastik kullanılacağı tahmin ediliyor.

1099 dolar global fiyat etiketiyle satışa çıkacağı iddia edilen Samsung Galaxy Fold Lite’ın ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Ülkemizde de satılacağı tahmin edilen cihazın önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor. 1099 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunulursa ülkemizde vergiler ve kur ile bakıldığında amiral gemisi modellerle eş değer bir fiyata sahip olacağını söylebiliriz.