Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG: New State, Krafton’a 2.5 Milyon Dolar Kazandırdı!

PUBG: New State, Krafton’a 2.5 Milyon Dolar Kazandırdı!

226
pubg-new-state-kraftona-2-5-milyon-dolar-kazandirdi

PUBG: New State, Krafton’a 2.5 Milyon Dolar Kazandırdı! Kasım ayı başında 200’den fazla ülkede yayına giren yeni oyun PUBG: New State, Krafton’un kasasını doldurdu. Sensor Tower verilerine göre oyun ilk haftasında 2,6 milyon dolara yakın bir harcama aldı. Oyunda en çok harcama yapan ülkeler listesinde ilk sırayı Amerika Birleşik Devletleri alırken ikinci sırada Japonya yer aldı. En çok harcama yapan üçüncü ülke ise Türkiye oldu.

PUBG: New State, Krafton’a 2.5 Milyon Dolar Kazandırdı!

Rapor verilerine göre oyun tüm dünyada 23 milyondan fazla kez indirildi. Bu rakamın üçte birinin ise Hindistan’da olduğu notlar arasına kaydedildi. İndirme sıralamasında ABD ikinci, Güney Kore ise üçüncü sırada. İndirme ve harcama oranlarına bakıldığında ise ABD ve Türkiye bu oran sıralamasında oldukça yüksek bir veri ortaya koydu. 2018 yılında mobil platforma giriş yapan PUBG Mobile 28 milyon indirilmeye ulaşmıştı. New State ise bu başarılı ivmesini koruması durumunda PUBG Mobile’dan çok daha fazla gelir elde edeceğini söylemek yanlış olmaz.

PUBG: New State, Krafton’a 2.5 Milyon Dolar Kazandırdı! İlk ayını tamamlayan oyun her geçen gün yeni bir rekora yaklaşıyor. Krafton’un PUBG Mobile’da olduğu gibi New State’de de aynı stratejileri sürdürmesi dengeleri değiştirecek gibi gözüküyor. PUBG New State oynanış ve tanıtım videosunu halen izlemediysen buraya tıklayarak erişebilirsin. PUBG New State ve çok daha fazla haber için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.