Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile Global Championship İzlenme Rekoru Kırdı!

PUBG Mobile Global Championship İzlenme Rekoru Kırdı!

323
pubg-mobile-global-championship-izlenme-rekoru-kirdi

PUBG Mobile Global Championship İzlenme Rekoru Kırdı! Battle royale türünün mobildekin en popüler oyunlarından PUBG Mobile Global Championship (PMGC) ilk haftasında bir rekora imza attı. Turnuvanın ilk haftasında espor sahnesinde izlenme rekoru kırılmış oldu.

Esports Charts’ın verilerine göre ilk hafta sonunda 1,588,477 kişi tarafından izlenerek bir rekor kırılmış oldu. Bir önceki en çok izlenme rekoru PUBG Mobile World League (PMWL) Doğu bölgesi karşılaşmaları sırasında 1.1 milyon izleyici ile olmuştu. Şampiyona yayını yaklaşık 500 bin kişi tarafından izlendi. 13 farklı dilde yayınlanan organizasyon Facebook, Nimo TV, Twitch ve YouTube üzerinden yayınlandı.

pubg-mobile-global-championship-izlenme-rekoru-kirdi-2

İzlenme rekorunda pastadaki payın büyük bir bölümünün oyunun Hindistan’a geri dönmesi ile ilgili olduğu tahmin ediliyor. Eylül ayında ülkede yasaklanan oyun karşılıklı anlaşmalar sonucunda ülkeye geri dönüş sağlamıştı. PMPL Güney Asya karşılaşmaları sırasında bu nedenle izlenmelerde %85 oranında bir düşüş yaşanmıştı.

pubg-mobile-global-championship-izlenme-rekoru-kirdi-3

PUBG Mobile Global Championship İzlenme Rekoru Kırdı! PUBG Mobile Global Championship Lig aşamaları 20 Aralık tarihine kadar devam edecek. İzlenme rekorunun aynı turnuva içerisinde egale edilip edilmeyeceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Lig aşamasının ardından ise en iyi 16 takımın yer alacağı aşama start alacak. Bu aşama Ocak 2021’de gerçekleşecek ve buradan PUBG Mobile Global Championship finalistleri belli olacak. turnuvayı https://www.nimo.tv/game/PUBGM üzerinden canlı takip edebilirsiniz. PUBG Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.