Ana sayfa Öne Çıkanlar Pokemon GO, Resmi Olarak Türkiye’de!

Pokemon GO, Resmi Olarak Türkiye’de!

300
pokemon-go-resmi-olarak-turkiyede

Pokemon GO, Resmi Olarak Türkiye’de! Pokemon GO’nun çıkışından 5 yıl sonra resmi olarak Türkiye’de erişimi açıldı. Dünyanın en büyük eğlence markalarından olan Pokemon, artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO‘ yu sonunda Türkiye’de erişimi açtı.

Hem oyun dünyasında hem de genel olarak eğlence sektöründe en önemli markalardan birisi olan Pokemon, 2016 yılı içerisinde Pokemon GO’yu çıkarmıştı. Arttırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon GO, o yıl içerisinde oldukça ilgi görmüştü.

pokemon-go-resmi-olarak-turkiyede-2

Pokemon GO Türkiye’ye Geldi!
Yayıncılık ve geliştiriciliği Niantic’e ait olan Pokemon GO, bilindiği gibi 2016 yılı içerisinde yayınlanmıştı. Sadece sınırlı sayıda ülkelerde resmi olarak beta sürümünü çıkarmış olsa da ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede popülerlik elde etmişti.Oyun o yıldan sonra popülerliğini yavaş yavaş kaybetmiş olsa da Niantic oyuna eklemiş olduğu yeni içerikler ile oyun kitlesinin büyük bir kısmını elinde tutmayı başarmıştı.

pokemon-go-resmi-olarak-turkiyede-3

Pokemon GO, Resmi Olarak Türkiye’de! Oyun tam beş yılın ardından da Türkiye’de resmi olarak erişime açıldı. Oyuna şu anda App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz. 2016 yılında oyunu şöyle bir oynayıp bırakanlardansanız, oyun içerisinde sadece yeni nesil pokemonlar bulunmuyor. Sonraki nesil pokemonlar da eklenmiş ve geliştirilmiş. Oyunun App Store ve Google Play mağaza sayfalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: Pokemon Go ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.

iOS cihazlar için; https://apps.apple.com/tr/app/pok%C3%A9mon-go/id1094591345

Android cihazlar için; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticlabs.pokemongo