Ana sayfa Öne Çıkanlar Pokemon Go Desteğini Çekeceği Telefonları Açıkladı!

Pokemon Go Desteğini Çekeceği Telefonları Açıkladı!

428
pokemon-go-destegini-cekecegi-telefonlari-acikladi

Pokemon Go Desteğini Çekeceği Telefonları Açıkladı! Piyasaya çıktığı günlerde oldukça popüler bir oyun olan ancak günümüzde etkisini kaybeden oyun gelecek güncelleme ile bazı akıllı telefonlardan desteğini çekeceğini açıkladı. Pokemon Go önümüzdeki günlerde gelecek güncelleme ile birlikte bazı akıllı telefon modellerinde çalışmayacak. Yapılan açıklamada Android 5.0 Lollipop, iOS10 ve 11 kullanıcıları güncelleme sonrasında oyunu oynayamayacak.

Oyun yapımcısı Niantic yaptığı açıklamada Ekim ayında oyuna yeni bir güncelleme geleceğini ve Android 5.0 işletim sistemi kullanan telefonlar ve iOS 10, iOS 11 kullanan telefonların oyunu desteklemeyeceğini açıkladı. Ayrıca iOS 12 desteğine sahip olsa bile iPhone 5S ve iPhone 6’ların güncelleme sonrasında oyuna desteklerinin olmayacağını da ekledi.

iPhone 5S ve iPhone 6’larda oyunun oynanmamasının nedeni olarak ise her iki akıllı telefonda da 1 GB RAM’in yetersiz görülmesi olarak belirtildi. Niantic oyun ile ilgili her ayrıntıyı düşündüklerini belirtti. 3D Görseller, kamera ve GPS izleme ihtiyacı eski telefonlarda çok fazla pil tüketimi yaratacağı için desteği kesecekleri belirtildi. Niantic genel rakamlara bakıldığında desteği kestikleri telefon modellerinde oyuncu kitlelerinin çok küçük bir kısmı yer alıyor. Bu göz önüne alındığında çok fazla oyuncu kaybına maruz kalmayacaklarını düşündüklerini de belirttiler.

Pokemon Go Desteğini Çekeceği Telefonları Açıkladı! Telefon sahipleri tarafından bakıldığında ise durum biraz can sıkıcı. Belirtilen modellere sahip kullanıcıların oyunu oynamaya devam edebilmeleri için telefonlarını değiştirmeleri gerekecek. Niantic tarafından resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan açıklamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://twitter.com/PokemonGoApp/status/1300524897416826880