Ana sayfa Öne Çıkanlar Netflix’den İzleyiciler İçin Yeni Bir Özellik!

Netflix’den İzleyiciler İçin Yeni Bir Özellik!

686
netflixden-izleyiciler-icin-yeni-bir-ozellik

Netflix’den İzleyiciler İçin Yeni Bir Özellik! Dünyanın en büyük çevrimiçi film ve dizi servisi olan Netflix aboneleri için yeni bir özelliği tanıttı. Bu özellik ile abonelerin yeni içerikleri keşfetmesini kolaylaştırmak için Karışık Oynat’ın testleri başladı. Özellik izleyicilerin izleme alışkanlıklarına göre rastgele içerikler oynatacak.

Netflix üzerinde kullanıcıların en çok yaşadığı sıkıntılar arasında şüphesiz yeni yayınlanan dizi ya da filmin bitmesinin ardından ne izleyeceğini düşünmesi oluyor. Bu durum karşısında kayıtsız kalmayan Netflix Karışık Oynat (Shuffle Play) adındaki buton ile bu sorunu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Test aşamaları başlayan özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Kullanıcılar Karışık Oynat butonuna tıkladığında Netflix daha önce izlemiş olduğu dizi ve filmlerden yola çıkarak rastgele Netflix içeriklerini karşısına çıkarıyor. Diğer bir deyiş ile kullanıcının hoşuna gidebilecek içerikleri kütüphaneden bularak otomatik olarak oynatıyor. Bu özellik şu an itibariyle tüm dünyada sınırlı kullanıcı kitlesi için test aşamasında. Yalnızca akıllı TV’lerdeki Netflix uygulamaları üzerinden test edilen özelliğin önümüzdeki günlerde tüm platformlarda aktif olması da bekleniyor.

Netflix’den İzleyiciler İçin Yeni Bir Özellik! Başlangıçtaki profil seçme ekranında, kullanıcı profili ana ekranında ya da TV uygulamasının yan menüsünde yer alan Karışık Oynat butonu cihaza göre farklılık gösterebiliyor. Netflix sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamasında aboneliklerinin yeni içerikler keşfetmesini kolaylaştırmak olarak tanıttığı yeni özelliğin test aşamasında elde edilecek bilgiler ile yararlı olup olmayacağını göreceklerini belirtti.

Netflix tarafından özelliğin resmi olarak ne zaman yayınlanacağı konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı. İçerik sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için Karışık Oynat’ın güzel bir özellik olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlerleyen günlerde Netflix tarafından konu ile ilgili olarak resmi açıklamaların ve yayın tarihinin açıklanması da bekleniyor.