Ana sayfa Öne Çıkanlar LG, Güncelleme Takvimini Açıkladı

LG, Güncelleme Takvimini Açıkladı

447
LG, Güncelleme Takvimini Açıkladı
LG, Güncelleme Takvimini Açıkladı

Son zamanlarda çıkardıkları telefonlarla Çinli şirketlerle mücadelede geride kalan  LG, Android 10 için güncelleme takvimini açıkladı.

Geçmiş yıllarda çıkardığı telefonlarla kullanıcıların beğenisi kazanan şirket, 2020 yılı ile birlikte bazı sebeplerden dolayı eski şanını kaybetme noktasına geldi. Güney Koreli şirket, bir diğer Güney Koreli Samsung’un gerisinde kaldı. Hem yazılımsal hem de donanımsal özelliklerdeki eksiklikler nedeniyle LG, piyasadaki rakiplerinin gerisinde kaldı.

Güney Koreli teknoloji devi, geçtiğimiz aylarda iki akıllı telefonu için Android 10 güncellemesini yayınlamıştı. Bu iki telefonun haricinde LG telefonu kullanan kullanıcılar ise telefonlarının hangi tarihlerde güncelleneceği konusunda bilgi sahibi değildi.

9 telefon, 2020 senesi içerisinde güncelleme alacak

LG, 2020 senesi içerisinde 9 cihaza daha Android 10 tabanlı LG UX 9.0 güncellemesinin geleceğini açıkladı. 2020’de ilk güncellemeyi LG V50 ThinQ alacak. 2020’nin Şubat ayında Android 10 güncellemesi alacak olan V50 ile birlikte telefonlar son hızla güncelleme almaya devam edecek.

2020’in ikinci çeyreğinde LG G8X ThinQ güncelleme alacak. 2020’nin üçüncü çeyreğine girdiğimiz zaman ise G7,G8S ve V40, Android 10 güncellemesi alacak. Yılın son çeyreğinde ise 5 telefon güncelleme alacak. 2020’nin dördüncü çeyreğinde K50S,K40S, K50 ve Q60 cihazları, Android 10 güncellemesini alacak. Güncelleme tarihlerinin 2020’ye yayılmasından dolayı, Android 11 yayınlandığı zaman halen LG, telefonlarına Android 10 güncellemesi getirmeye devam edecek. Bu yüzden, bu güncelleme takviminin yetersiz olabileceğini söyleyebiliriz.

Güncellemenin uzun bir süre içerisinde telefonlara yayılmasından dolayı, kullanıcıların LG’ye olan ilgisi azalabilir. Diğer firmalar eğer LG’den daha hızlı güncellemeleri çıkarırsa, kullanıcılar diğer firmaları tercih edebilir. Özellikle Çinli firmaların çıkardığı fiyat performans telefonları nedeniyle zorlu bir süreç yaşayan LG’nin 2020’de nasıl bir strateji izleyeceğini zamanla göreceğiz.

Mart ayında Apple’ın iPhone SE 2 çıkaracağı dedikoduları ile mobil telefon pazarı yeniden hareketlendi. Bu yeni telefonla birlikte Apple, Android kullanıcılarına ulaşmayı amaçlayacak. LG’nin güncelleme takviminin nasıl bir gelişmeyi doğuracağını 2020 yılı içerisinde göreceğiz. Android kullanıcıların en çok önem verdiği şey olan güncelleme konusunda hangi firmanın başarılı olacağını zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: PUBG Mobile Sezon 12 Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı