Ana sayfa Öne Çıkanlar League of Legends: Wild Rift Alfa Testleri Start Aldı!

League of Legends: Wild Rift Alfa Testleri Start Aldı!

243
league-of-legends-wild-rift-alfa-testleri-start-aldi

League of Legends: Wild Rift Alfa Testleri Start Aldı! Geçtiğimiz günlerde mobil League of Legend’in müjdesini oyun severler için vermiştik. Oyunun alfa testlerinin de start aldığı resmi olarak açıklandı. Testler Brezilya ve Filipinler’de yapılıyor.

MOBA türünün en önemli oyunlarından olan League of Legends’in mobil platform için hazırlandığı oyun League of Legends: Wild Rift’in ilk alfa testleri start aldı. Riot Games’in Brezilya ve Flipinler’de rastgele oyunculara gönderdiği davet ile oyunun alfa test aşaması başlamış oldu. Wild Rift Brezilya resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada belirli sayıda oyuncuya e posta daveti gönderdiklerini belirtti. Alfa testinin sorunsuz olarak çalışmasını sağlamak için sistemleri birkaç gün daha test edeceklerini de söylediler. Brezilya yerel saati ile 14.00 ile 22.00 saatleri arasında çevrimiçi olacak sunucularda alfa testleri 26 Haziran’a kadar devam edecek.

League of Legends: WildRift Alfa Testleri şu an itibariyle yalnızca Android tabanlı cihazlarda aktif olacak. Oyuncular android işletim sisteminde Wild Rift Alfa testlerine dahil olabilecek. iOS için ise henüz bir açıklama bulunmuyor. Ayrıca alfa testlerinde oyunu oynayabilmek için gerekli minimum gereksinimlerde açıklandı. Bunlar:

  • Android akıllı telefon
  • 8 Çekirdek CPU, minimum 1,5 GHz 64 bit işlemci
  • Minimum 3 GB RAM
  • Minimum 1280×720 Çözünürlük

League of Legends: Wild Rift Alfa Testleri Start Aldı! Oyunun resmi çıkış tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Dünya genelinde ilk yayına sürülecek olan ülkeler arasında Türkiye’nin de yer aldığı biliniyor. Riot Games’in oyunu mobil pazara 2020’nin son çeyreğinde sürmesi bekleniyor. Mobil pazardaki ilk oyunu olacak League of Legends: Wild Rift oyun severlerden nasıl tepki alacak merak ediliyor. Ayrıca yapılan açıklamalarda oyunun mobil versiyon sonrasında konsol sürümünün de yayınlanacağı açıklandı.