Ana sayfa Öne Çıkanlar iOS 14 ile Widgetlar iPhone’a Geliyor!

iOS 14 ile Widgetlar iPhone’a Geliyor!

571
iOS 14 ile Widgetlar iPhone’a Geliyor!
iOS 14 ile Widgetlar iPhone’a Geliyor! - MOBİL DELİSİ

iOS 14 ile Widgetlar iPhone’a Geliyor! Apple’ın işletim sistemi olan iOS yeni sürümü hakkında bilgiler açıklamaya devam ediyor. Sızıntı olarak açıklanan bu yeniliklerden bir diğeri iOS 14 ile birlikte widget özelliğinin Apple cihazları için geleceği işaret ediliyor.

iOS işletim sisteminde kullanıcı dostu olmasıyla bilinen Apple her yıl olduğu gibi bu senede Eylül ayının 3. Haftasında işletim sisteminin yeni sürümüne geçmesi bekleniyor.

iOS 14 hakkında yeni bilgiler geçtiğimiz hafta kodlardan sızıntılar ile gelmeye başladı. 2020 yılının Eylül ayında destekli tüm Apple cihazlarına yayınlanması beklenen iOS 14 yeni ve kullanışlı bir özellikle gelmesi bekleniyor.

1987 yılından beri Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) ile düzenli olarak tanıtımlar gerçekleştiren Apple’ın bu yılda yeni teknoloji ve yazılımlarını tanıtması bekleniyor. Haziran ayında gerçekleştirilmesi beklenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda iOS 14’e ait tüm özellikler ve yayın tarihinin açıklanması bekleniyor.

iOS 14 ile Widgetlar iPhone’a Geliyor! iOS 14’te yer alması iddia edilen duvar kâğıdı değiştirme seçeneği ve widget özelliği ekran görüntüleri ile ortaya çıktı. iOS 14 kodları içerisinde fark edildiği iddia edilen bu özelliklerin Apple cihazlarına yeni işletim sistemi ile gelip gelmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi yok. Duvar kağıdı seçeneğinin Apple cihazı kullanıcıları için heyecan verici olduğu da düşünülüyor. Ana Ekran ve Kilit Ekranında duvar kağıdı seçeneği sunacağı iddia ediliyor.

Haziran ayında korona virüs salgını yüzünden herhangi bir erteleme olmaması durumunda tanıtılması beklenen iOS 14 ile ilgili yakında açıklamanın yapılması bekleniyor. Ayrıca yeni güncelleme ile ilgili önümüzdeki dönemde yeni sızıntılarında yapılması bekleniyor.

Apple’ın açıklamalarına göre ise korona virüs salgını olması ihtimaline rağmen iOS 14’ün zamanında tanıtılacağı ve çıkacağı belirtiliyor. İlerleyen dönemde gelişmelerin nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.