Ana sayfa Öne Çıkanlar iOS 13.5 Güncellemesi için Yeni İddia Ortaya Çıktı!

iOS 13.5 Güncellemesi için Yeni İddia Ortaya Çıktı!

408
ios-13-5-icin-yeni-iddia-ortaya-cikti

iOS 13.5 Güncellemesi için Yeni İddia Ortaya Çıktı! Apple, iPhone işletim sistemi iOS için 13.5 sürümüne yeni iddialar ortaya çıktı. İlk beta sürümü çıkan yeni güncellemenin sunacağı özellikler ile çıkış tarihi daha da merak edilir oldu. iOS 13.5 ne zaman çıkacak soruları her geçen gün artıyor. Ortaya atılan yeni iddialara göre ise önümüzdeki haftalarda işletim sistemi güncellemesinin yayınlanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde iOS 13.5’in beta sürümünü yayınlayan Apple, yapılan iddialara göre önümüzdeki günlerde resmi sürümü yayınlamaya hazırlanıyor.

Yeni sürümün Mayıs 2020’nin ikinci ya da üçüncü haftasında yayına sunulacağı iddia edilirken bu sürümde korona virüs ile ilgili birçok detayda yer alıyor. Dünya genelinde etkisini sürdüren salgın sebebiyle alışılmışın dışında Apple yeni güncellemeyi diğerlerine kıyasla çok daha kısa sürede yapması bekleniyor.

iOS 13.5 Güncellemesi Özellikleri Neler?

Çıkış tarihi kadar iOS 13.5 sürümü ile gelecek özelliklerde oldukça fazla konuşuluyor. Dünya genelindeki salgın sebebiyle birtakım yeniliklerin iPhone’lara eklenmesi planlanıyor. Özellikle maske ile Face ID kullanımı güncellemenin odağında yer alıyor. Salgın sebebiyle maske kullanımı yüzünden Face ID sorunları yaşayan Apple, yeni güncelleme ile buna bir çözüm getirecek gibi gözüküyor.

Bunların yanı sıra Apple’ın Google ile yaptığı çalışma sonucunda korona virüs bildirim sistemi de yeni güncelleme alacak detaylar arasında yer alıyor. FaceTime tarafında da 13.5 ile yenilikler kullanıcıları bekliyor. Grup FaceTime konuşmalarında yapılacak yenilik ile konuşan kişi görüntüsü otomatik olarak ekranda büyütülecek.

Yeni özelliklerin yanı sıra güvenlik tarafında da bazı güncellemeler yapıldı. Bu güvenlik iyileştirmesi ile destekli tüm iPhone modeli kullanıcılarına iletilecek. İddialara göre Mayıs’ın ikinci haftası ile üçüncü haftası arasında çıkacağın iddia edilen iOS 13.5’in resmi tarihinin önümüzdeki günlerde Apple tarafından yapılması bekleniyor.