Ana sayfa Öne Çıkanlar Instagram Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!

Instagram Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!

628
Instagram Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!
Instagram Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! - MOBİL DELİSİ

Instagram Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! Sosyal medya platformları arasında zirvede yer alan Instagram, yeni güncelleme çalışmalarını sürdürerek kullanıcı deneyimini en iyiye çekmek istiyor. Ancak bu aşamadaki çalışmalarda sızdırılmalarda yaşanabiliyor. Son güncelleme içeriğinde yeni bir sızıntı geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Instagram’ın bu yeni özelliği kullanıcıların takip ettiği kişilerde hiçbir şeyi kaçırmaması anlamına geliyor.

Yeni güncelleme ile birlikte programa dahil edilecek olan yeni özellik “En Son Gönderiler” pop-up’ı olarak karşımıza çıkacak. Mobil uygulamalarda sızıntılar hakkında açıklamaları ile bilinen Jane Manchun Wong geçtiğimiz günlerde instagram’ın bu yeni özelliğini söyleyen kişi oldu. Wong yaptığı paylaşım ile bu özelliğin nasıl göründüğünü takipçilerine duyurmuş oldu. Ana ekran üzerinde yer alacak pop-up özelliği, “Gönderileri Gör” seçildiği durumlarda kullanıcını görmediği tüm paylaşımları kronolojik olarak sıralayacak.

Sızıntılar sonrasında ortaya çıkan prototip hakkında Instagram cephesinden yorum gelmedi. Yahoo Finance şirketinin daha fazla detay almak için yaptığı girişimde de Instagram’dan bir yanıt alınamadı. Daha çok yorum yapmaktan kaçan şirketin bu hareketi Wong’un haklı olduğunu sağlamlaştırır nitelikte. Önümüzdeki aylar içerisinde Instagram tarafından bu özelliğin güncellenmesi ve programa dahil edilmesi bekleniyor.

Instagram Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!

Instagram’ın yeni özelliğinin dışında başka özellikler ile de yeni bir güncelleme alması beklenen planlar arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda TikTok ile olan çekişmede ön planda kalmak isteyen Instagram güncel kalma konusuna oldukça hassas yaklaşıyor. Geçtiğimiz günlerde de yeni bir özelliği uygulama içinde hayata geçiren Instagram en çok etkileşime girdiğimiz kullanıcılar ve en az etkileşim kurduğumuz kullanıcıları ayıracak sistemi aktif etti.

Bu özellik ile daha az etkileşimde olduğumuz kişileri görerek kolayca takipten çıkmak mümkün olacak. Resmi Instagram Twitter sayfası üzerinden yapılan duyuruda Instagram artık Ana Sayfada kimlerin daha fazla gösterildiğini kimlerin daha az gösterileceğini listeleyen bir özelliğin olacağını duyurdu.

Bu özelliğin ve ilerleyen dönemde uygulamaya dahil edilmesi beklenen yeni özelliğin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak ediliyor. Önümüzdeki dönem içerisinde kullanıcı geri dönüşleri ile yeniliklerin sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.