Ana sayfa Öne Çıkanlar İngiltere’de Mobil Oyunlar 5 Milyar Dolar Gelire Ulaşacak! 

İngiltere’de Mobil Oyunlar 5 Milyar Dolar Gelire Ulaşacak! 

236
ingilterede-mobil-oyunlar-5-milyar-dolar-gelire-ulasacak

İngiltere’de Mobil Oyunlar 5 Milyar Dolar Gelire Ulaşacak! Mobil oyunların 2025 yılına kadar İngiltere sınırları içerisinde 5 milyar dolarlık gelire ve 30 milyon kullanıcıya ulaşacağı düşünülüyor. Video oyun sektörü içerisinde mobil oyunlar, oyun oynamanın en kazançlı biçimi. Buna istinaden İngiltere gibi gelişmiş pazarlarda etkisini giderek artırıyor. Safe Betting Sites tarafından sunulmuş olan veriler doğrultusunda, mobil oyunlar 2025 yılına kadar İngiltere sınırları içerisinde 5 milyar dolar gelire ulaşacak. 30 milyonluk bir kullanıcı kitlesi olacağı da söylentiler arasında.

ingilterede-mobil-oyunlar-5-milyar-dolar-gelire-ulasacak-2

Beklentiler Oldukça Yüksek

2025 yılına kadar 5 milyar dolar gelire ulaşılabilir. Son birkaç yıldır mobil oyunlar, oyun dünyasının en kazançlı bölümü haline geldi. Birçok uzman bu konuyla ilgili bölümün daha da güçleneceğini düşündüklerini dile getiriyor. 2021’de, Birleşik Krallık’taki mobil oyunlardan elde edilen gelirin, 2020 yılına göre %14’lük bir artış sergilediği görülüyor. Bu büyümenin ardından 3.43 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 2022 yılında ise yüzde 12,7 daha artarak 3.78 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor.

ingilterede-mobil-oyunlar-5-milyar-dolar-gelire-ulasacak-3

İngiltere’de Mobil Oyunlar 5 Milyar Dolar Gelire Ulaşacak!

Hedef 2025’e kadar İngiltere’de 30 milyon oyuncu!Safe Betting Sites espor editörü Rex Pascual konuyla ilgili şu yorumları yaptı:

“Mobil oyunların geleceğinin, ulaştığı seviyeler göz önüne alındığında daha kazançlı hale gelmek üzere olduğunu düşünmek inanılmaz. Ancak segment, mobil oyun deneyimini geliştirmek ve her zamankinden daha erişilebilir kılmak için 5G ve bulut oyun seti gibi teknolojilerdeki gelişmelerle tam da bunu deneyimlemeye hazırlanıyor.” Mobil oyun dünyası ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.