Ana sayfa Öne Çıkanlar Huawei MatePad Tanıtımı Gerçekleştirildi!

Huawei MatePad Tanıtımı Gerçekleştirildi!

376
huawei-matepad-tanitimi-gerceklestirildi

Huawei MatePad Tanıtımı Gerçekleştirildi! Çin merkezli teknoloji devi Huawei geçtiğimiz gün yeni tableti ve yeni akıllı telefon serisi Nova 7’yi tanıttı. Yeni tableti MatePad, Pro modelinin düşük özelliklere sahip modeli olarak kullanıcıların karşısına çıktı. Geçtiğimiz ay tanıtılan MatePad Pro modeline göre daha düşük özelliklere sahip ve daha uygun fiyatlı olan MatePad resmi olarak tanıtılmış oldu.

Ayrıca tanıtımda MatePad’in yanı sıra Huawei’nin yeni telefon ailesi olan Nova 7’nin de tanıtımı gerçekleştirildi. Teknoloji pazarında sağlam adımlar atarak yer almak isteyen Huawei yeni ürünleri ile piyasada iddialı bir hamle yaptı. Şirket internet üzerinden yaptığı tanıtım ile yeni akıllı telefon serisi Nova 7’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bu etkinlikte ayrıca Huawei MatePad ve Huawei Watch GT 2e de tanıtıldı.

Huawei MatePad Özellikleri

Pro modeliyle aynı ekran boyutlarında karşımıza çıkan Huawei 10,4 inçlik bir 2000×1200 piksel çözünürlüğünde ekran sunuyor. WiFi ve LTE seçenekleri olan iki ayrı model ile piyasaya sürülecek olan MatePad, Kirin 810 işlemciye sahip. 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri bununan modelde depolama tarafında ise 64 GB ve 128 GB modeller karşımıza çıkıyor. Android tabanlı EMUI 10.1 arayüzü ile gelen MatePad maalesef Google servislerini desteklemiyor. Pil tarafında 7250 mAh kapasiteye sahip cihaz hızlı şarj konusunda ise bir özellik tanıtımı yapmadı.

Kamera tarafında bir ön ve bir arka kameraya sahip tablet, 8 megapiksellik çözünürlükler ile karşımıza çıkıyor. Siyah ve beyaz renkler ile satışa sunulacak olan cihazların resmi satış fiyatları da açıklandı. Bu fiyatlar resmi Çin satış fiyatları olduğunu da hatırlatalım bu fiyatların üzerine ülkemizde dahil edilecek vergileri de ekleyerek tahmini fiyatı görmek mümkün.

  • Huawei MatePad Wi-Fi 4 GB RAM – 64 GB Depolama: 899 yuan (1.860 TL + vergiler)
  • Huawei MatePad Wi-Fi 6 GB RAM – 128 GB Depolama:199 yuan (2.155 TL + vergiler)
  • Huawei MatePad LTE 6 GB RAM – 128 GB Depolama:499 yuan (2.449 TL + vergiler)