Ana sayfa Öne Çıkanlar Huawei Google Destekli Yeni Modeli Tanıttı!

Huawei Google Destekli Yeni Modeli Tanıttı!

400
huawei-google-destekli-yeni-modeli-tanitti

Huawei Google Destekli Yeni Modeli Tanıttı! Çin merkezli teknoloji markası Huawei yeni akıllı telefon modleini tanıttı. Ürün gamındaki genişlemeyi sürdüren Huawei, Google destekli yeni modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Huawei Y8s adındaki yeni akıllı telefonun tüm özellikleri resmi olarak tanıtıldı. Ürün fiyatı hakkında ise henüz net bir açıklama bulunmuyor.

Orta seviye akıllı telefon modelleri arasında yer alacak olan Huawei Y8s modeli özellikleri ile dikkat çeken modeller arasında yer bulacak gibi gözüküyor. Özellikle Google desteği ile kullanıcıların dikkatini çeken model donanımsal özellikler ile de kullanıcıların tercihi olacak gibi gözüküyor.

Huawei Google Destekli Yeni Modeli Özellikleri

Kamera tarafında 48 megapiksel f/1.8 ana kamera, 2 megapiksel f/2.4 derinlik kamerası ile arkada iki kamera yer alıyor. Ön tarafta ise çentikli ekrana konumlandırılmış 8 megapiksellik f/2.0, 2 megapiksel f/2.4 derinlik kamerası bulunuyor. Parmak izi sensörünün arkada konumlandırıldığı telefonda 6.5 inç Full Hd+ LCd bir ekran bulunuyor. Gücünü Kirin 710 işlemciden alan cihazda RAM tarafında ise 4 GB’lık bir RAM bulunuyor. Dahili depolama seçeneği olarak 64 GB ve 128 GB modeller ile gelen Y8s microSD yuvasına da sahip. 4.000 mAh pil ile kullanıcılara sunulacak telefon Android Pie + EMUI 9.1 ile çıkacak.

Kullanıcıların en çok dikkatini çeken konu ise Google servislerini destekleyecek olması oldu. Android Pie ile gelen cihaz Play Store gibi pek çok Google servisini destekleyecek. Resmi olarak tanıtılan özelliklerin dışında cihaz hakkında henüz fiyat açıklaması yapılmış değil. Resmi olarak satış tarihi ve fiyatı konusunda ilerleyen günlerde Huawei tarafından açıklama yapılması da bekleniyor. Cihazın ülkemizde de resmi olarak ne zaman satışa sunulacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.