Ana sayfa Öne Çıkanlar Google Android’de de Karanlık Moda Kavuşuyor!

Google Android’de de Karanlık Moda Kavuşuyor!

626
google-androidde-de-karanlik-moda-kavusuyor

Google Android’de de Karanlık Moda Kavuşuyor! Yapılan haberlere göre Google Chrome’u karanlık mod ile kullanan kullanıcıların arama sayfasında da koyu tema ile devam edeceği belirtildi. İddiaların doğruluğu henüz Google tarafından onaylanmasa da haberin yapıldığı kaynağın şirkete yakınlığı ve isabetli tahminlerinin olduğu biliniyor.

Geçtiğimiz yıl Android cihazlara gelen karanlık mod popüler bir hal almış ve birçok uygulamada bu yolu izlemişti. Kullanım deneyiminde büyük artılar sağlayan karanlık mod, sağlık açısından da göz sağlığına olan tehdidi azaltıyor. Android için gelen koyu mod Google tarafında eksikliklere sahipti. Chrome geçtiğimiz yıl karanlık moda kavuşsa da Arama sayfası için ise bu eksiklik devam ediyordu. Her ne kadar Google Chrome karanlık modda kullanılsa da Google Arama sayfası klasik beyaz renk ile devam ediyordu.

İnternette bu konu ile ilgili iddialarda devam ediyor. Yapılan iddialara göre Google arama motorunda karanlık mod çalışmaları yaptığı yönünde. “enable-android-dark-SRP” isimli etiket Google’ın arama sayfalarında da koyu renkleri kullanacağını gösteriyor.

Karanlık modun cihaz kullanımında birçok artısı bulunuyor. Kullanıcı tarafında özellikle batarya performansına olan etkisi oldukça önemseniyor. Yapılan iddiaların doğruluğu konusunda henüz bir açıklama yok. Ancak önümüzdeki günlerde Google tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklamanın yapılması da bekleniyor. Google Android’de de Karanlık Moda Kavuşuyor açıklaması sonrasında Google Arama Motoru sayfası için Karanlık modun ne zaman yayınlanacağının da açıklanması bekleniyor.