Ana sayfa Öne Çıkanlar GDC 2020 Ertelendi!

GDC 2020 Ertelendi!

446
GDC 2020 Ertelendi!
GDC 2020 Ertelendi! - MOBİL DELİSİ

GDC 2020 Ertelendi! Oyun dünyası için önemli etkinliklerden biri olan Game Developers Conference 2020 etkinliği ertelendiği açıklandı. 16 – 20 Mart tarihleri arasında San Fransisco’da düzenlenmesi planlanan etkinlik Coronavirüs salgını sebebiyle ertelendi. Etkinliğin yeni tarihi hakkında ise henüz net bir açıklama yok.

Coronavirüs salgını sebebiyle ertelenme riski ile karşı karşıya olan etkinlikten bugün beklenen haber geldi. Erteleme kararının coronavirüsü salgını tehlikesinden çok katılımcıların iptal haberlerinden dolayı olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde etkinliğin planlandığı gibi gerçekleşeceği ve gerekli tüm önlemlerin alındığı resmi olarak açıklanmıştı. Ancak katılımcıların iptal haberlerinin her geçen gün artması organizasyonun erteleme duyurusunu yapmasını kaçınılmaz hale getirdi.

GDC 2020 Katılımını İptal Eden Şirketler Kimler?

Sony, Facebook, Electronic Arts, Kojima Productions, Unity, Microsoft ve Epic Games gibi firmaların iptal haberleri organizasyonun işlerini zorlaştırdı. Amazon ve Blizzard ile başlayan iptal haberleri bu büyük firmaların katılması ile her geçen gün daha da arttı. Son açıklama ise Gearbox’dan gelmişti. Virüs hakkında bir açıklama yapılmasa da çalışan sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirten şirket etkinlikte yer almayacaklarını duyurdu.

GDC 2020 organizatörlerin açıklamalarına göre yaz aylarına ertelenmiş durumda. Ancak net bir tarih verilmiş değil. Yetkililerin yaptığı açıklamada yazın kesinlikle bir etkinliğin gerçekleşeceğini ve önümüzdeki haftalarda bu etkinlik hakkında planlamaların yapılıp duyurulacağını belirtti.

Birçok sektöre büyük yara açan Coronavirüs salgını oyun dünyası içinde oldukça büyük etki yaratmış durumda. Her geçen gün etkinlik, fuar, tanıtım, e spor organizasyonlarının iptal haberleri ile karşılaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde neler olur bilinmez bu konuda da bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak yaz aylarında virüsün etkisinin de azalması bekleniyor. Gerek GDC 2020 hakkında gerekse diğer organizasyonlar hakkında yeni gelişmelerin ilerleyen günlerde resmi olarak yapılması da bekleniyor.