Ana sayfa Öne Çıkanlar Fortnite’a “Kayma Mekaniği” Geliyor!

Fortnite’a “Kayma Mekaniği” Geliyor!

210
fortnitea-kayma-mekanigi-geliyor

Fortnite’a “Kayma Mekaniği” Geliyor! Battle Royale türünün oldukça popüler oyunlarından olan Fortnite, oyuna bir yeni mekanik eklemeyi düşünüyor. Sızıntılar, Epic’in “sliding” mekaniği üzerinde çalışıyor olduğunun habercisi oldu.

Uzun yıllardır popülerliğini koruyan Fortine, her yeni bir sezonu ile birlikte ciddi bir güncelleme getiriyordu. Uzun bir aradan sonra da bu güncellemelere bir yenisini ekledi. Bu güncelleme ile oyuna yeni bir mekanik geliyor. HYPEX tarafından ulaştırılan bilgilere göre Fortnite takımının bir çeşit, “kayma mekaniği” üzerinde çalışıyor olduğunu gösteriyor.

fortnitea-kayma-mekanigi-geliyor

Standart bir hareket olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

HPEX tarafından ulaştırılan bilgiler, Fortnite’a eklenecek olan kayma mekaniği hakkında oldukça ciddi bilgiler vermekte. Kayma mekaniği, Call of Duty Warzone’daki kayma mekaniğine fazlasıyla benzerlik gösterecek. Kayarken silah kullanabileceğiniz, bulunduğunuz yerin ve açının kayma hızını değiştirdiği ve kayma hareketinin görüş alanını %15 oranında artırdığı iletilen bilgiler arasında yer alıyor. Her kayma sonrasında yeniden kayma hareketinden önce 2 saniye gibi bir süre beklemeniz gerekecek. Bu da Call of Duty Warzone’daki gibi çılgın kayma hareketlerinin önüne geçecek.

Fortnite’a “Kayma Mekaniği” Geliyor! Kayma mekaniğinin oyuna 9. Sezon ile beraber gelmesi bekleniyor. Fakat bu hareketin standart bir hareket mi olacağı yoksa haritada bulunan bir ekipman ile birlikte gelecek olan kısa süreli bir özellik mi olacağı hakkında bir bilgi yok. Uzun süredir de ciddi bir hareket güncellemesi almayan Fortnite, kayma mekaniği ile hayranlarının beğenisini kazanacak gibi görünüyor. Fortnite ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.