Ana sayfa Öne Çıkanlar Fortnite için Samsung Müjdeli Haberi Verdi!

Fortnite için Samsung Müjdeli Haberi Verdi!

287
fortnite-icin-samsung-mujdeli-haberi-verdi

Fortnite için Samsung Müjdeli Haberi Verdi! Fortnite geçtiğimiz günlerde oyun içi ödemeler yüzünden Android ve iOS uygulama mağazalarından kaldırılmıştı. Olayın üstünden bir hafta geçmiş olmasına rağmen halen kriz devam ediyor ve oyun her iki uygulama markette de bulunmuyor. Farklı yöntemler ile oyunu mobil cihazlara yükleme çalışmaları yapılırken Samsung Fortnite oyuncularına müjdeli haberi verdi.

Epic Games’in oyun içi ödemeler ile ilgili olarak yayınladığı yeni güncellemenin ardından Apple ve Google oyunu uygulama marketlerinden kaldırmıştı. Battle royale türünün en popüler oyunları arasında yer alan Fortnite mobil cihazlarda büyük bir kriz haline gelmişti. Samsung ise akıllı telefon kullanıcıları için Fortnite hakkında yeni bir duyuru yayınladı. Samsung akıllı telefon ve tablet kullanıcıları oyunu Samsung Galaxy Store uygulaması üzerinden resmi olarak indirebilecek.

Samsung tarafından yapılan açıklamada,”Galaxy Store üzerinden Epic Games’i indirerek Fortnite Mega Drop kapsamında yüzde 20’ye varan indirim ve oyun içi teklifler alınabilecek” sözlerine yer verdi.

Tüm bu krizin ortasında Fortnite 4. Sezon 2. Bölümü için 27 Ağustos tarihini işaret ediyor. Ancak her geçen gün zaman daha da daralıyor. #FreeFortnite etiketiyle gönderiler paylaşımı yapan Epic Games Apple kullanıcılarının yayınlanan son güncellemeye erişemediklerini ve Apple’ın bu güncellemeyi engellediğini de açıkladı.

Fortnite için Samsung Müjdeli Haberi Verdi! Samsung’un kendi uygulama marketi üzerinden oyunu yayınlaması ile birlikte mobil cihaz satışlarında artış yaşaması bekleniyor. Özellikle Fortnite tutkunları mobil oyun için yeni akıllı telefonlar satın alıyor. Bu durum karşısında Samsung’un bu hamlesi nasıl bir sonuç yaratacak hep birlikte göreceğiz. Ayrıca Apple, Google ve Epic Games arasındaki bu krizin ne zaman sonuçlanacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Fortnite ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.