Ana sayfa Öne Çıkanlar Fortnite 90 FPS Desteği Galaxy S7 Ailesi İçin Geldi!

Fortnite 90 FPS Desteği Galaxy S7 Ailesi İçin Geldi!

61
fortnite-90-fps-destegi-galaxy-s7-ailesi-icin-geldi

Fortnite 90 FPS Desteği Galaxy S7 Ailesi İçin Geldi! Battle royale türünün en popüler yapımlarından olan Fortnite, mobil platformda 90 FPS desteğini yeni cihazlara vermeye başladı. Epic Games Android akıllı telefon üreticisi Samsung’un Galaxy Tab s7 ve Galaxy S7+ modelleri için 90 FPS desteğini geçtiğimiz gün resmi olarak duyurdu.

2020 yılının başlarında ilk destekleri sunmaya başlayan Epic Games, 90 FPS destekli akıllı telefon ve tablet modellerini arttırmaya devam ediyor. OnePlus ve İPad Pro’da ilk olarak gördüğümüz 90 FPS seçeneği geçtiğimiz gün yapılan duyuru ile Samsung Galaxy Tab S7 ve Samsung Galaxy S7+ modelleri içinde destek sunulmaya başlandı.

Yüksek kare hızında oyun deneyimini arttıran özellik ile Fortnite mobil platformda daha keyifli bir hal alıyor. Epic Games ve Samsung arasında yapılan anlaşma sonrasında bu özellik ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde iki cihaz kullanıcıları için aktif olacak. Epic Games’in gerek Apple gerekse Google ile yaşadığı oyun içi ödeme sıkıntısı sonrasında Google Play Store’dan kaldırılan oyunun güncellemesinin nasıl yapılacağı konusunda da Epic Games’den açıklama yapıldı. Oyunu güncelleyerek 90 FPS özelliğini aktif edebilmek için kullanıcıların oyunu Samsung’un kendi Store’u üzerinden yüklemeleri gerektiğini belirtti.

Fortnite 90 FPS Desteği Galaxy S7 Ailesi İçin Geldi! Öte yandan Apple tarafında ise gerilim devam ediyor. Apple ve Epic Games arasındaki davalar devam ederken oyun halen App Store da yer almıyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun mağazada yer almayacağı yönünde. Android tarafında telefon üreticilerinin kendi Store’ları üzerinden çözüme ulaşmak mümkünken Apple tarafında belirsizlik halen devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda uzlaşma sağlanır ve oyun yeniden App Store ve Google Play Store’a yüklenir mi hep birlikte göreceğiz. Fortnite ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.