Ana sayfa Öne Çıkanlar Facebook Messenger Tasarım Değiştiriyor!

Facebook Messenger Tasarım Değiştiriyor!

400
Facebook Messenger Tasarım Değiştiriyor!
Facebook Messenger Tasarım Değiştiriyor! - MOBİL DELİSİ

Facebook Messenger Tasarım Değiştiriyor Sosyal medya platformları arasında en popülerlerden biri olan Facebook, mesajlaşma uygulaması olan Messenger’da tasarım değişikliğine gitmeye hazırlanıyor. Facebook, uygulama içerisinde yer alan birkaç sekmenin kaldırılması ile başlayacak tasarım değişiklikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

1 milyardan fazla indirme sayısına sahip olan Facebook uygulaması Messenger ilerleyen günlerde tasarım değişikliğine gitmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde güncellemenin yayınlanması beklenirken, güncellemenin yalnızca Messenger uygulamasına yapılacağı düşünülüyor.

TechCrunch sitesinin yaptığı habere göre Facebook yapacağı Messenger güncellemesinde uygulama içerisinde yer alan Keşfet sekmesini kaldıracak. Basitliği ve hıza odaklanmayı planlayan Facebook, uygulama içerisinde birden çok işlem gerçekleştirme fikrinden vazgeçecek. Çok işlemden vazgeçen Facebook, kullanıcıların oyun oynamak, chat bot’lar ile konuşmasını istemiyor. Bunun yerine kişilerin arkadaşları ile görüşmesi, içerik görüntülemesini hedefleyen sosyal medya devi bu yolda değişimler yapacak.

Facebook Messenger Değişimleri Neler?

Kaldırılan Keşfet sekmesinin ardından uygulama içerisinde sekmeler bölümünde kullanıcılar Sohbet ve Kişiler’i görebilecek. Kişiler sekmesi kendi içerisinde iki alt sekmeye bölünecek: Aktifler ve Hikâyeler.

Facebook sözcüsünün bu tasarımın kısa bir süre içerisinde son kullanıcıya sunulup yayınlanacağını belirtti. Öte yandan Android eko sistemi içerisinde bazı kullanıcıların bu uygulamayı almaya başladıkları bile düşünülüyor. Geçtiğimiz yılın yaz aylarında Keşfet sekmesinin kaldırılacağı Facebook tarafından duyurulmuştu. Bu güncellemenin yaklaşık altı ay sonra Mart ayı başında yayınlanması planlanıyor.

Uygulama içerisinde yer alan chat bot, işletme ve oyunlar gibi özelliklerde bu güncelleme ile birlikte gizlenecek. Bu özelliklerin gizlenmesi uygulamadan kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Bu özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar arama çubuğundan bu servisleri arayarak bulabilecek.

Güncelleme sonrasında WhatsApp gibi sadece mesajlaşmaya odaklanacak Facebook Messenger uygulaması tasarımsal anlamda nasıl yenilikler getirecek henüz net bir açıklama yapılmış değil. Facebook önümüzdeki dönemde resmi bir açıklama yapması ve Messenger için yapılacak güncelleme dışında diğer uygulamaları içinde değişiklik yapılıp yapılmayacağını açıklaması bekleniyor. Yapılan açıklamalar ve haberlere göre önümüzdeki dönemde yayınlanacağı söylenen güncelleme sonrası Messenger nasıl bir tepki alacak merak ediliyor. Ayrıca WhatsApp’a rakip bir duruma gelebilecek mi hep birlikte göreceğiz.