Ana sayfa Öne Çıkanlar Facebook Lite, Karanlık Mod Güncellemesi Geldi!

Facebook Lite, Karanlık Mod Güncellemesi Geldi!

429
Facebook Lite, Karanlık Mod Güncellemesi Geldi!
Facebook Lite, Karanlık Mod Güncellemesi Geldi! - MOBİL DELİSİ

Facebook Lite, Karanlık Mod Güncellemesi Geldi! Veri tasarrufu sağlamak amacı ile geliştirilen Facebook Lite uygulamasında karanlık mod özelliği geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncelleme ile geldi. Facebook’un düşük veri kullanımı sağlayan bu uygulamasında karanlık mod, şu an sınırlı kullanıcılar için aktif durumda. İlerleyen dönemde güncellemenin tüm kullanıcılara erişimi yapılacak.

Akıllı telefon dünyasının son dönemlerdeki en popüler trendleri arasında şüphesiz karanlık mod yer alıyor. Uygulamalardan işletim sistemlerine kadar tüm mobil Pazar bu trende ayak uydurmaya devam ediyor. Karanlık mod trendinin son oyuncusu Facebook’un düşük veri tasarrufu sağlayan uygulaması Facebook Lite oldu.

Facebook uygulamasında merak ile beklenen karanlık mod için şirket çalışmalarını sürdürdüğünü geçtiğimiz aylarda takipçilerine duyurmuştu. Ancak aradan geçen uzun zamana rağmen henüz Facebook ana uygulaması için karanlık mod ile ilgili bir adım atmış değil. Kullanıcılar Facebook ana uygulaması için bu güncellemeyi beklerken şirket bu özelliği Facebook Lite için getirmeye başladı. Belirli kullanıcılara erişimi açılan özelliğin olumlu tepkiler alacak gibi gözüküyor.

Kullanıcıların şimdilik yorumları oldukça iyi durumda. Resmi bir duyuru yapılmadan güncellemeye sunulan Facebook Lite karanlık mod uygulaması birçok kullanıcı tarafından fark edilip konuşulmaya başlanınca Facebook çalışanları bu özelliğin aktif olarak yayınlandığını doğruladı. Facebook Lite uygulaması içerisinde karanlık modu aktif edebilmek için yapılması gereken seçenekler menüsü ikonu üç çizgiye basmak ve “Karanlık mod” seçeneğini açmak.

Facebook Lite, Karanlık Mod Güncellemesi Geldi!

Belirli kullanıcılarda güncelleme ile aktif edilen karanlık mod cihazınızda yüklü olan Facebook Lite uygulamasında görünmüyor ise henüz size güncellemenin gelmediğine işarettir. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen günlerde Karanlık Mod özelliğinin tüm kullanıcılara dağıtımına başlayacak. Öte yandan merak edilen diğer bir konu ise Facebook ana uygulamasının ne zaman karanlık mod özelliğini alacağı oldu. Henüz Facebook tarafından bu konu hakkında resmi bir açıklama yok. Geçtiğimiz haftalarda Facebook Messenger masaüstü versiyonu da karanlık mod özelliğine kavuşmuştu. Facebook ana uygulama dışında diğer alt uygulamalarında karanlık mod özelliğini aktif etmeye devam ediyor. İlerleyen dönemde ana uygulama içinde bu özelliğin geleceğini söyleyebiliriz.