Ana sayfa Öne Çıkanlar En Çok İndirilen İkinci Mobil Oyun: Call of Duty Mobile

En Çok İndirilen İkinci Mobil Oyun: Call of Duty Mobile

622
en-cok-indirilen-ikinci-mobil-oyun-call-of-duty-mobile

2019 yılının ekim ayında piyasaya sürülen Call of Duty Mobile oyunu kısa süre içinde büyük bir başarı yakalayarak en çok indirilen ikinci mobil oyun oldu. Daha oyunculara sunulmasının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen oyun 180 milyon indirmeyi geçti. Bu indirme verilerine göre Call of Duty Mobile, 2016 yılında oyun dünyasının büyük ilgisini geçek Pokemon GO oyunundan sonra kısa sürede en çok indirilen mobil oyunlar arasında ikinci sırayı aldı.

Oyun piyasaya sürüldükten sonra en çok Amerika’da popüler oldu. İlk 3 aydan sonra bu popülerlikle 50 milyon dolar kazanmayı başardı. Fortnite Mobile oyunu ilk kez oyun dünyasına sunulduğunda 10 milyon dolar gelir elde etmişti. Bu karşılaştırma ile oyuncular oyunun nasıl bir başarı yakaladığını anlayabilir.

2019 yılının sonlarına doğru COD Mobile ile rekabete giren oyunlar da oldu. Bu oyunlardan en fazla öne çıkanı ise Mario Kart oldu. Ancak bu rekabetten gördüğü büyük ilgi ile COD galip çıktı. Mario Kart, Call of Duty Mobile’ın sadece yarısı kadar indirilme sayısına ulaşabildi.

Call of Duty Mobile en büyük rakibi PUBG Mobile’a ulaşamadı

Call of Duty Mobile’dan daha önce piyasaya sürülen PUBG Mobile kısa bir sürece büyük bir oyuncu kitlesi yaratmıştı. Bu kitle sayesinde popülerliğini arttıran ve devamlı yayılan oyun hala ilk gün gördüğü ilgiyi görmeye devam ediyor. COD’nin en büyük rakibi olan PUBG Mobile kendi oyuncu kitlesini elinde tutmayı başardı. COD Mobile ulaştığı indirme rakamlarına rağmen, PUBG Mobile’ın ulaştığı 285 milyon indirme sayısına ulaşamadı ve yılın en çok indirilen oyunu listesinde ilk sıraya yerleşemedi.

COD Mobile’ın güncellemeleri git gide artıyor. Oyun severler bu güncellemeler sayesinde oyunun daha fazla oyuncuya ulaşabileceğini düşünüyor. Oyunun ikinci sezonu kısa süre sonra bitecek ve üçüncü sezonla birlikte birçok değişiklik oyunda yerini alacak.

Oyuncuları zorluklara sürükleyen ve ödüller kazandıran Sticks and Stones, Zombies, Multiplayer ve Battle Royale gibi modların yanı sıra altı farklı etkinlik de oynanabilir hale geldi. Oyuncu toplulukları için yapılacak turnuvalar için ise Tencent tarafından resmi açıklama bekleniyor.