Ana sayfa Öne Çıkanlar DualSense Android Cihazlarla Çalışacak!

DualSense Android Cihazlarla Çalışacak!

629
dualsense-android-cihazlarla-calisacak

DualSense Android Cihazlarla Çalışacak! Oyun dünyasının son aylardaki en popüler ürünü olan PlayStation 5 hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Konsolun çıkış tarihi, fiyatı hatta ön siparişleri bile başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada PlayStation 5 yeni kontrolcüsü DualSense Android ve Windows cihazlar içinde tam uyumluluğa sahip olacak.

Kasım ayında oyun severlerin beğenisine sunulacak olan PlayStation 5’in yeni nesil kontrolcüsü yepyeni bir özellik ile adından söz ettirmek istiyor. Geçtiğimiz haftalarda içerik üreticilerine gönderilen DualSense oyun kontrolcüsü Android ve Windows işletim sistemine sahip tüm cihazlarla uyumluluk sağlayacak. Yani DualSense’i mobil cihazlar ile de kullanabileceğiz. Ünlü YouTube içerik üreticisi Austin Evans yaptığı testte kontrolcüyü PC’ye ardından da Android telefonuna bağlayarak test etti.

DualSense Android Cihazlarla Çalışacak! Ekstra bir ekipman ya da uygulamaya gerek duymadan bağlanan DualSense tüm fonksiyonları kullanılabilir olduğu da videoda görülüyor. Xbox xCloud hizmetine dahi bağlanabilen kontrolcü hem PC hem de PlayStation 5 sahiplerini masrafa sokmayacak. 19 Kasım tarihinde piyasaya çıkacak olan PlayStation 5’in önümüzdeki günlerde de yeni konular ile gündemde kalmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Austin Evans’ın yaptığı inceleme ve paket açılış videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde Sony’nin konsol ve yeni nesil kontrolcü hakkında açıklamalarda bulunması da bekleniyor. PlayStation 5 ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.

https://www.youtube.com/watch?v=qfZ6yLeC1OI&feature=emb_title