Ana sayfa Öne Çıkanlar Call of Duty Mobile Çin’de Rekor Kırdı!

Call of Duty Mobile Çin’de Rekor Kırdı!

337
call-of-duty-mobile-cinde-rekor-kirdi

Call of Duty Mobile Çin’de Rekor Kırdı! Battle royale türünün mobil platformdaki popüler oyunlarından CoD Mobile Çin’de ilk haftasında rekor kırdı. Oyun Çin’de ilk haftasında 14 milyon dolar gelir elde ederek bir rekora imza attı. Yaklaşık 46 milyon ön kayıt alan oyun yeni yılda Çin’de App Store zirvesine oturmuş oldu.

Activision yapımı Call of Duty Mobile 25 Aralık 2020’de piyasaya sürülmüş ve ilk haftasında büyük bir çıkış yaparak Çin listelerinde ilk 4’te kendine yer bulmuştu. Sensor Tower listesine göre oyun şuan 64 milyon dolar kazanç ile ilk sırada yer alan Honor of King’in ardında dördüncü sırada yer alıyor. Listenin ikinci sırasında PUBG Mobile 24 milyon dolar ile üçüncülükte ise 23 milyon dolar ile Fanstasy Westward Journey yer alıyor.

call-of-duty-mobile-cinde-rekor-kirdi-2

Ekim 2019 lansmanı ile 31 Aralık 2020 arasında ise 644 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Toplam gelirin 287 milyon doları Amerika Birleşik Devletlerinden geliyor. Ardından ise en büyük kazanç sağlayan ülkeler Japonya ve Almanya.

call-of-duty-mobile-cinde-rekor-kirdi-3

Call of Duty Mobile Çin’de Rekor Kırdı! Rapora göre gelir dağılımı incelendiğinde %61 ile App Store gelirken %39 Google Play olarak göze çarpıyor. Ekim 2019’da birçok bölgede piyasaya sürülen oyun ilk ayında 148 milyon kez indirilmiş ve ilk yılda ise dünya çapında 480 milyon dolara ulaşmıştı. Call of Duty Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.