Ana sayfa Öne Çıkanlar Call of Duty Mobile Aralık’ta Çin’de!

Call of Duty Mobile Aralık’ta Çin’de!

480
call-of-duty-mobile-aralikta-cinde

Call of Duty Mobile Aralık’ta Çin’de! Activision ve Tencent ortaklığı ile geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve dünya çapında büyük ses getiren oyun yeni bir bölge için kolları sıvadı. Çin pazarında da yer almak isteyen oyun çıkış için çalışmalara başladığını duyurdu.

South Chine Morning Post haberine göre bir yıl önce yayınlanan oyunun Çin pazarında yer almak için onayları aldığını belirtti. Çin pazarında oyunlar yer almak için ülkede çeşitli düzenlemeler yapması ve Çin hükümetinin belirlediği şartlarda oluşturulması gerekiyor. Oyun şirketlerinin ülkede yasal olarak yer alması için bu gerekli bir adım.

call-of-duty-mobile-aralikta-cinde-2

Dot Esports haberine göre ise Activision Başkanı Rob Kostich tarafından yapılan açıklamada Call of Duty Mobile için Çin’de büyük bir potansiyel gördüklerini söylemişti. Ayrıca “Dünyanın en büyük mobil oyun pazarında Call of Duty’nin mobil cihazlara erişimini, katılımın ve oyuncu yatırımını büyütmeye devam etmek için net bir yol görüyoruz” şeklinde açıklamalar yapmıştı.

call-of-duty-mobile-aralikta-cinde-3

Call of Duty Mobile Aralık’ta Çin’de! Oyunun Çin pazarında ne kadar ilgi göreceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Büyük bir Pazar olan Çin için oyunun geç kaldığı söylense de bir yıl sonunda girişimlere başlanmış oldu. Activision ve Tencent tarafından henüz oyunun yayına gireceği net tarih hakkında ise açıklama yapılmadı. Aralık ayında yayınlanacağı söylenen oyunun ilerleyen günlerde resmi tanıtım ve açıklamaların yapılması bekleniyor.

Oyunun Çin versiyonunda değişiklikler olup olmayacağı konusunda henüz bilinmiyor. Çin hükümeti bilindiği üzere düzenlemelerin yapılması durumunda oyunların yayınına izin veriyor. Bu konu hakkında da Tencent tarafından bir açıklama yapılması ve tanıtımın gerçekleştirilmesi bekleniyor. Call of Duty Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.