Ana sayfa Öne Çıkanlar Brawl Stars’tan Yeni Rekor!

Brawl Stars’tan Yeni Rekor!

100
brawl-starstan-yeni-rekor

Brawl Stars’tan Yeni Rekor! Sensor Tower yayınladığı yeni raporunda 2018 yılında piyasaya çıkan oyun Brawl Stars’ın 1 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini açıkladı. 2018 yılında piyasaya çıkan ve o günden bu yana oldukça büyük bir oyuncu kiltesine erişen Brawl Stars e spor arenasında da yerinei geçtiğimiz yıllarda aldı.

Oyun yapımcısı Supercell Brawler oyununu bir milyar doların üzerine çıkaran dördüncü rekoru da kırmış oldu. Daha önce Clash of Clans, Clash Royale ve Hay Day oyunları ile bu rekoru kıran şirket 1 milyar dolar barajını Brawl Stars ile de geçmiş oldu. Öte yandan Sensor Tower verilerine göre oyun 2020 yılında 526 milyon dolarlık bir gelir ile muhteşem bir seneyi geride bırakmış oldu. Bu rakama ulaşmada en büyük katkı ise 2020 Haziran ayında Çin pazarına oyunun girişi ile gerçekleşmiş oldu. Oyunun geçtiğimiz yılki aylık verilerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

brawl-starstan-yeni-rekor-2

Gelirin büyük bir çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi. Yaklaşık 150 milyon dolar gibi bir rakam ile %14,2’lik paydanın sahibi Amerika olurken ikinci sırada 138,5 milyon dolar ile Güney Kore yer aldı. Güney Kore’nin pastadaki payı ise %13,7 oldu. Uygulama marketleri tarafında ise Google Play %53,8’lik çoğunluk ile liderliği eline alırken App Store %46,2’de kaldı. Brawl Stars dünya çapında piyasaya sürüldüğü günden bu yana 265 milyon kez indirildi.

Brawl Stars’tan Yeni Rekor! İndirme sayılarında 30 milyon kez indirilme ile zirvede Rusya bulunuyor. İkinci sırada 24,3 milyon ile Brezilya yer alırken ülkemiz 19 milyon indirme ile üçüncü sırada yer aldı. Sensor Tower’ın raporuna ayrıntılı bir şekilde resmi sayfa üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Brawl Stars ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.