Ana sayfa Öne Çıkanlar Apple AirPods Studio Hakkında Söylentiler Artıyor!

Apple AirPods Studio Hakkında Söylentiler Artıyor!

171
apple-airpods-studio-hakkinda-soylentiler-artiyor

Apple AirPods Studio Hakkında Söylentiler Artıyor! Geçtiğimiz haftalarda Apple kodları arasında varlığı ortaya çıkan yeni kulaküstü kablosuz kulaklık hakkında detaylar sızdırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde cihazın adının AirPods Studio olacağı netleşmişti. Şimdi ise kulaklığın üretim yeri ve detayları hakkında bilgiler ortaya çıktı.

İsminin ortaya çıkması ile birlikte birçok detayı da netleşmeye başlayan yeni kulaküstü kablosuz kulaklığın üretim yerinin Vietnam olacağı belirtildi. Hatta iddialara göre burada üretime başlandığı haberleri de yapılıyor. Apple bazı ürünlerinin üretimini hali hazırda Vietnam’da sürdürüyor. Ancak yeni kulaklık ilk kez üretime burada girecek. Bu stratejiyi de Apple’dan ilk defa görüyor olacağız. Genelde Apple üretime Çin’de başlayıp ürünleri daha sonra farklı bantlarda üretime sürdürmekteydi.

Amerika ve Çin arasındaki gerilimin bu stratejiye geçilmesinde etkili olduğu da düşünülüyor. Ayrıca Apple’ın ilerleyen dönemde iPhone üretiminin de Vietnam ve Hindistan gibi ülkelere kaydırmayı planlıyor. Her ne kadar Çin’den çıkmak istese de Apple halen bazı ürünlerinde parça üretimlerini Çin’de sürdürecek gibi gözüküyor.

Apple’ın Vietnam’daki üreticileri ise Goertek ve Luxshare firmaları oldu. Bu firmalar süreçten dolayı Apple’dan izin istiyor. Önümüzdeki dönemde nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor ancak salgın süreci üretimi olumsuz etkilemiş gibi gözüküyor.

Apple AirPods Studio Özellikleri

Aktif gürültü önleme özelliği gibi AirPods Pro’larda bulunan birçok popüler özelliğin AirPods Studio’da da yer alması bekleniyor. Salgın yüzünden olumsuz etkilense de WWDC 2020 etkinliğinde Apple’ın bu ürünü tanıtması bekleniyor. İnternet üzerinden yayınlanacak olan WWDC etkinliği ile 22 Haziran günü kulaklığın tanıtılması bekleniyor.

Henüz resmi bir fiyat belirlenmemiş olsa da sızdırılan bilgilere göre kulaklığın 349 dolar etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. Güncel kur oranları ve vergileri de göz önünde bulundurursak ülkemizde kulaklığın yüksek bir fiyat ile satılacağını söyleyebiliriz.