Ana sayfa Öne Çıkanlar Apex Legends Mobil Yıl Sonunda Gelebilir!

Apex Legends Mobil Yıl Sonunda Gelebilir!

390
apex-legends-mobil-yil-sonunda-gelebilir

Apex Legends Mobil Yıl Sonunda Gelebilir! Battle royale türünün başarılı oyunları arasında yer alan Apex Legends yıl içerisinde mobil platformda da var olacağı iddia edildi. Electronic Arts cephesinden yıl sonuna kadar iOS ve Android için çıkaracakları mobil bir oyun gündeme geldi.

Battle royale oyunları arasında başarılı bir yere sahip olan Apex Legends yıl sonuna kadar mobil platformda yer alacak gibi gözüküyor. Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson yaptığı açıklamada dünyaca ünlü oyunun yakın zaman içerisinde mobil platformda da var olabileceğinin sinyallerini verdi. Battle royale severlerin favorileri arasında yer alan yapım mobil platformda da hayranlarını çok bekletmeyecek gibi gözüküyor. Mobil platformun yanı sıra oyunun Nintendo Switch versiyonu içinde çalışmaların devam ettiği biliniyor. Bu hamle ile birlikte Electronic Arts Apex Legends’ı tüm platformlarda çıkarma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak.

Fortnite, PUBG ve Call of Duty gibi rakiplerinin mobil platformda yer alırken Apex Legends’in olmaması büyük bir eksiklikti. Electronic Arts bu duruma dur demek için geçtiğimiz dönemlerde kolları sıvamış ve oyun için çalışmalara başlamıştı. Kısa bir süre içerisinde oyunun piyasada olacağı söylense de Electronic Arts bu oyun ile piyasaya sıkıntısız bir şekilde girmek istiyor.

Apex Legends Mobil Yıl Sonunda Gelebilir! Apex Legends’in Mobil versiyonu ilk yayın tarihinde tüm dünyaya sunulmayacak. Oyunun test aşaması belirli ülkelerde yapılacak ve daha sonra kademeli olarak farklı ülkelerde eklenecek. Test aşaması için planlanan ülkeler hakkında ise henüz net bir açıklama yapılmış değil.  Çok yakın zamanda oyunun yayınlanacağı belirtilse de henüz oyunun çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde Electronic Arts tarafından konu ile ilgili resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.