Ana sayfa Öne Çıkanlar Yeni iPad Pro Modelleri Resmi Olarak Tanıtıldı!

Yeni iPad Pro Modelleri Resmi Olarak Tanıtıldı!

400
Yeni iPad Pro Modelleri Tanıtıldı!
Yeni iPad Pro Modelleri Tanıtıldı! - MOBİL DELİSİ

Yeni iPad Pro Modelleri Tanıtıldı! Apple, dün yeni iPad Pro modellerini resmi olarak duyurdu. Özellikle işlemcisi, ram’i ve kamera yerleşimi ile dikkatleri üzerine çeken yeni iPad Pro’lar fiyatı ile de oldukça gündem oldu. Yeni iPad Pro modelleri ile ilgili bir diğer yeni bilgi ise tüm modeller 6 GB RAM ve Ultra Geniş Bant özelliğine sahip olacak.

Çoğu Windows bilgisayardan güçlü iddiası ile tanıtılan yeni iPad modelleri görücüye çıktı. Güçlü konfigürasyonlar ile bilgisayarları zorlayabilecek bir seviyede olan yeni iPad’ler tablet anlayışını bambaşka bir yere getirmiş durumda. Duyurusu yapılan yeni iPad Pro’ların bazı teknik bilgileri ise tam olarak verilmemiş durumda.

Yapılan tanıtımda yeni iPad Pro’ların kaç GB RAM ile geleceği belli değil. Anccak 9to5Mac adlı sitenin yapmış olduğu iddiaya göre yeni iPad Pro’lar 6 GB RAM ve Ultra Geniş Bant özelliğine sahip olacak. Geçmiş yıllarda 1 TB depolamaya sahip model ile 6 GB RAM ile kullanıcılara sunulan iPad Pro’lar geçtiğimiz yılki model ile tüm serinin 6 GB olarak çıktığını görmüştük.

Yeni iPad Pro Modelleri Tanıtıldı! iPad Pro’larda ilk defa gördüğümüz bir diğer özellik ise iPhone 11 serisinde kullanılan U1 Ultra Geniş Bant çipinin bu cihazlarda olması. Henüz Apple bu cihazların özelliklerinden bahsetmese de isabetli sızıntılar yapan kaynaklara göre U1 çipinin iPad Pro’larda olduğunu söylüyor. Bu özelliğin şuan aktif olmadığını ancak ilerleyen dönemde aktif hale getirileceği belirtiliyor.

Bu çip oturma odası ölçeğinde GPS olarak tanımlanırken, Apple tarafından iç mekanlar için tasarlandı. İPhone 11’lerde aktif olarak kullanılan bu özellik başka iPhone’ları bulma ve dosya gönderme konusuna ekosistem içerisinde büyük kolaylık sağlıyor.

Yeni iPad Pro modelleri aynı zamanda iPhone 11 serisi kamera dizilimine benzer bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. İkili kamera dizilimi ile karşımıza çıkan yeni iPad geniş açılı lens ve arttırılmış gerçeklik için LIDAR sensörü ile yer alıyor.