Ana sayfa Öne Çıkanlar Silinen Fortnite’ı Tekrar iPhone’lara Yüklemenin Yolu Bulundu!

Silinen Fortnite’ı Tekrar iPhone’lara Yüklemenin Yolu Bulundu!

415
silinen-fortnitei-tekrar-iphonelara-yuklemenin-yolu-bulundu

Silinen Fortnite’ı Tekrar iPhone’lara Yüklemenin Yolu Bulundu! Geçtiğimiz günlerde Epic Games ve Apple arasındaki gerilimin sonucunda Fortnite App Store’dan kaldırılmış ve oyunu iOS cihazlara yüklemek artık mümkün değil. Ancak Forntite’ı daha önce en az bir kere cihazınıza yükleyip sildiyseniz tekrardan oyunu cihazınıza indirmek mümkün.

Oyun içi satın alım kavgaları sonucunda anlaşmazlığa düşen iki şirket arasındaki gerilim halen devam ediyor. Popüler battle royale oyunu bu gerilimlerin ortasında iOS cihazlarda artık yer almıyor. Apple ve Epic Games’in gerilimine Google’da dahil oldu ve Android cihazlarda da Google Play Store üzerinden oyunu kurmak mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde APK dosya yöntemi ile Android cihazlara oyunun yüklenmesi için alternatif bulunmuştu.

Android alternatif yönteminin ardından iOS cihazlar içinde alternatif bulundu. Ancak iOS cihazlarda oyunu yükleyebilmeniz için bir kez de olsa oyunu daha önceden indirmiş olmanız gerekiyor. iOS cihazınıza daha önce Fortnite’ı kurup daha sonra herhangi bir nedenle sildiyseniz oyunu bulut teknolojisi yardımıyla tekrar kurmak mümkün. Fortnite’ı iOS cihazlara yeniden yükleme yöntemi ise şu şekilde;

  • App Store’da profile girip,
  • Siparişler bölümüne geçiş yapın,
  • Satın Aldıklarım menüsüne girerek,
  • Burada yer alan uygulamalar arasından Fortnite’ı bulun,
  • Uygulamanın yanındaki bulut simgesine dokunarak tekrar indirebilirsiniz.

Silinen Fortnite’ı Tekrar iPhone’lara Yüklemenin Yolu Bulundu! Yukarıda da belirttiğimiz gibi oyunu daha önceden bir kez indirmiş olmanız gereken en önemli şart. Buluta yedeklenen Fortnite verilerine App Store’da yer almasa bile yeniden indirmek bu sayede mümkün oluyor. Ancak bu durum yeni bir büyük Fortnite güncellemesi gelmesi ile kullanılamaz bir hale geleceğini de unutmamak lazım. Öte yandan Apple Aile Paylaşımı’na üye olan farklı bir kullanıcı da Fortnite’ı söz konusu yöntem ile cihazına yükleyebiliyor. Fortnite ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.