Ana sayfa Öne Çıkanlar Rocket League Mobil’e Geliyor!

Rocket League Mobil’e Geliyor!

373
rocket-league-mobile-geliyor

Rocket League Mobil’e Geliyor! Son zamanların gözde oyunlarından olan Rocket League, oyunun size verdiği seçeneklerle kendi arabalarınızı yarattığınız, süslediğiniz bir araba oyunu. Araba oyunu evet ama aynı zamanda arabaları hem sürerek hem uçarak futbol oynadığınız bir oyun. Hem araba hem futbol konseptiyle birçok insanın odak noktaları olan konuları ele alarak harika bir iş çıkarmışlardı. Şimdi ise Rocket League, önünüzdeki günlerde Android ve İOS için çıkacak.

rocket-league-mobile-geliyor-2

Rocket League’in geliştiricisi Psyonix yaptığı açıklamada gelecek olan mobil oyunun adını Rocket League Sideswipe olacağını belirtti. Oyunun PC ve konsol sürümünden biraz farklı olacak bu oyun mobilde ücretsiz olarak oynama şansını veriyor. Rocket League’in en bilinen özelliklerinden birisi ise kamera açısıdır. İşte farklılık olarak ilk adımını kamera açısında atraltığını gösteriyor. Mobil versiyonunda yan kamera açısından oynanacak olan oyun, geliştirilmiş dokunma kontrolleri ile de severlerine eğlenceli anlar yaşatacak gibi duruyor.

Yıl Sonunda Piyasaya Çıkacak

Oyun süreleri ve takım başına oyuncu sayıları da biraz değişmiş. Takımlar maksimum 2 kişi olurken oyun süresinin de 2 dakika ile sınırlı olduğunu belirten firma araba özelleştirmenin ana sürümüyle aynı olacağını da söyledi. Mobil sürüm Rocket League Sideswipe, Avustralya ve Yeni Zelanda’da bulunan oyuncular test denemelerine başladı. Önümüzdeki yankın zamanda Beta sürümünün açılması beklenen oyun yılın son aylarında piyasaya sürülecek.

rocket-league-mobile-geliyor-3

Rocket League Mobil’e Geliyor! Son yıllarda başarılı içerikler üreten Psyonix firmasını 2019’da satın alan Epic Games, geçtiğimiz yılın son aylarına doğru Epic Games üzerinde ücretsiz olan Rocket League 1 milyon çevrimiçi kullanıcıya ulaşarak rekor kırmıştı. Psyonix firmasının doğru ve yerinde bir karar verdiğini görüyoruz. Rocket League ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.