Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile İzleyici Rekoru Kırdı!

PUBG Mobile İzleyici Rekoru Kırdı!

389
pubg-mobile-izleyici-rekoru-kirdi

PUBG Mobile İzleyici Rekoru Kırdı! 10 Temmuz tarihinde başlayan PUBG Mobile World League ile PUBG yeni bir rekora daha imza atmış oldu. İlerleyen günlerde The Ancient Secret modu ile oyun severlerin karşısına çıkacak oyun yeni bir rekor ile daha gündeme geldi. 10 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen ödül havuzunda 850 bin dolar bulunan PUBG Mobile World League’de birde rekor kırıldı.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile bir milyondan fazla izleyici ile yeni bir rekorun altına daha imzasını atmış oldu. Korona virüs salgını sebebiyle dijital olarak gerçekleştirilen etkinliklere e spor turnuvaları da dahil ediliyor. PUBG Mobile World League turnuvası da online olarak gerçekleştirilen etkinliklerden biriydi. 20 takımın kıyasıya mücadelesi ile geçen turnuvada takımların mücadelesinin önüne izleyici rekoru geçmiş olduı.

Esports Charts rakamlarına bakıldığında finalden dört gün önce Erangel maçında 1.1 milyon izleyici ile bir rekor kırılmış oldu. Doğu bölümünde ise izleyici sayısı 393 bin 766 olarak aktarıldı. PUBG Mobile’ın e spor turnuvası ile ilk kez bir milyon seyirci rekorunu aşması gündemde yer almasını sağladı. Esports Charts’a göre geçtiğimiz yıla oranla yüzde 120 oranında bir seyirci artışı da söz konusu. Ayrıca ortalama izleyici oranı ise yüzde 118 olarak artış gösterdi.

PUBG Mobile İzleyici Rekoru Kırdı! Korona virüs salgını sebebiyle her ne kadar etkilenen bir sektör olsa da PUBG Mobile rekorlar kırmaya devam ediyor. Güncellemeler ve oyuna gelen yeniliklerin dışında gelen rekorlar ile de gündemde kalmaya devam eden oyun mobil platformun en çok oynanan oyunları listesinde üst sıralarda yer almaya devam ediyor. PUBG Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.