Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile 90 FPS Desteğini Sunmaya Başlıyor!

PUBG Mobile 90 FPS Desteğini Sunmaya Başlıyor!

441
pubg-mobile-90-fps-destegini-sunmaya-basliyor

PUBG Mobile 90 FPS Desteğini Sunmaya Başlıyor! Battle royale türünün popüler yapımlarından PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile Çin dışında 60 FPS desteğini sunmaya başlamıştı. Tencent Games geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada destek veren cihazlar üzerinden PUBG Mobile’ı 90 FPS’e kadar oynayabilmek mümkün olacak.

Geçtiğimiz günlere kadar PUBG Mobile 60 FPS üzeri desteği yalnızca Çin sürümünde yer alıyordu. Oyuncuların 60 FPS üzeri oynayabilmeleri için Çin sürümünü indirmeleri gerekliydi. Tencent konu ile ilgili yaptığı çalışmalar sonrasında 90 FPS desteğinin startını Amerika Birleşik Devletleri sunucularında vermeye başladı. Bu destek ilk ay yalnızca OnePlus cihazlar olan OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, OnePlus 7T veya OnePlus 7 Pro cihazlarında kullanıcılar sunulacak. 7 Eylül tarihinden itibaren ise 90 FPS desteği sunan tüm cihazlar üzerinden PUBG Mobile oynamak mümkün olacak. 90 FPS olarak oyunu oynayabilmek için cihazınızın 90Hz ya da 120Hz ekran tazeleme hızına sahip olması gereklidir. Samsung Galaxy S20, Note 20 Ultra ya da ASUS Rog Phone II gibi cihazlar üzerinden bu deneyim yaşanabilir olacak.

OnePlus CEO’su Pete Lau yaptığı açıklamasında “Mobil oyuncuların daha sürükleyici ve daha pürüzsüz bir deneyim aradığını biliyoruz. Dünyanın en çok indirilen oyunlarından olan PUBG Mobile ile özel deneyimi ilk yaşamayı oyun severlere sunuyoruz” şeklinde konuştu.

PUBG Mobile 90 FPS Desteğini Sunmaya Başlıyor! Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından popüler pazarlarda öncelikli olarak 90 FPS desteğinin PUBG Mobile’a geleceğini söyleyebiliriz. Bu özelliğin ülkemizde ne zaman aktif olacağı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. 7 Eylül sonrasında konu ile ilgili olarak Tencent Games’den resmi açıklama ile tarihlerin belirlenmesi bekleniyor. PUBG Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.