Ana sayfa Öne Çıkanlar Pokemon GO Türkiye Yolunda!

Pokemon GO Türkiye Yolunda!

194
pokemon-go-turkiye-yolunda

Pokemon GO Türkiye Yolunda! Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Pokemon GO’nun Türkiye pazarına giriş yapacağı duyuruldu. Niantic ile The 4 Winds Entertainment arasında yapılan anlaşmaya göre oyun Android, iOS ve iPadOS için ülkemizde de yayına alınacak.

pokemon-go-turkiye-yolunda-2

Oyuncuların heyecanla beklediği an geliyor

Artırılmış gerçeklik tabanlı mobil oyun Pokemon GO, GPS kullanarak gerçek dünyada Pokemon avına çıkmayı sağlıyor. Avlanan Pokemon’ları eğiterek sanal yaratıklar ile savaşmalarını sağladığımız oyun piyasa çıktığı ilk günden bu yana oldukça olumlu tepki almıştı. Oyun ücretsiz olarak gözükse de oyun içi eşyalar ve uygulama içi satın almalar her yapımda olduğu gibi Pokemon Go’da da var.

Pokemon GO Türkiye Yolunda!

Apple App Store ve Google Play Store’da Türkçe dil desteği ile yer alacak oyun T4W tarafından oyun severlere sunulacak. Oyunun ülkemizde dağıtımı ile yapılan açıklamada “Türkiye’de güçlü bir Pokemon GO eğitmen topluluğu yaratmak istiyoruz. Önümüzdeki aylarda özel konuşmalar, etkinlikler, kutlamalar ve çok daha fazlası bizleri bekliyor. The 4 Winds Entertainment ile yapılan ortaklık sonucunda bu süreci hızlandırmış olacağız” şeklinde sözlere yer verildi.

pokemon-go-turkiye-yolunda-3

The 4 Winds Entertainment ve Niantic arasında yapılan bu anlaşma ile @PokemonGOTR resmi Facebook ve Twitter topluluk kanallarından oyun severler Türkçe iletişim kurma olanağına da sahip olacaklar. Önümüzdeki aylarda Pokemon GO ile ilgili pek çok yeniliğin beklendiği ve ülkemizde adından çok söz ettireceğini söyleyebiliriz. Pokemon GO ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.