Ana sayfa Öne Çıkanlar Baba Is You, mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştirdi!

Baba Is You, mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştirdi!

205
baba-is-you-mobil-cihazlar-icin-cikisini-gerceklestirdi

Baba Is You, mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştirdi! 2019 yılı içerisinde PC ve Nintendo Switch için çıkışını yapmış olan oyun, o dönemlerde ödüller kazanmıştı. Bulmaca oyunu Baba Is You nihayet iOS ve Android cihazlar için de çıkışını yaptı.

Yayıncılık ve geliştiriciliğini Hempuli Oy’un gerçekleştirdiği bulmaca oyunu, Android ve iOS cihazlar için çıktı.

baba-is-you-mobil-cihazlar-icin-cikisini-gerceklestirdi-2

2019 yılı içerisinde PC ve Switch için çıkmış olan ve birçok ödül kazanan Baba Is You, artık mobil cihazlarda da erişilebilir durumda. Oyunun iOS cihazlar için App Store üzerindeki fiyatı 64,99 TL. Android cihaza sahipseniz de oyunu oynayabilmek için Google Play üzerinden 61,26 TL gibi bir ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Oyunun fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kuralların Her Bölüm Değiştiği Puzzle Oyunu

Baba Is You oynanan kuralların değiştirilebildiği bir puzzle oyunudur. Her bölümde, kurallar kendini etkileşimde bulunabilen bloklar olarak gösteriyor. Onları manipüle ederek kuralları değiştirebilir ve bunun sonucunda beklenmedik sonuçlara yol açabilirsin. Blokları basit bir şekilde iterek kendini taşa çevirebilir ve çimenler ide sıcak engellere dönüştürebilirsin. Aynı zamanda da gerçekleştirmen gereken hedefi bütünüyle değiştirebilirsin.

Oyunda, oyuncusunu kurallarını anlamaya ve akıllıca manipüle etmeye iten ve objeler ile etkileşim kurmaya zorlayan 200’den fazla bölüm bulunuyor.

baba-is-you-mobil-cihazlar-icin-cikisini-gerceklestirdi-3

Oyun esas olarak Nordic Game Jam için üretilmiştir. Oyun Independent Games Festival 2018’de Tasarımda Mükemmeliyet ve En İyi Öğrenci Oyunu ödüllerini almıştı. Bunun haricinde Seamus McNally Büyük ödülünün de dahil olduğu iki kategori içerisinde finale kaldı.

Daha fazla mobil oyun haberine en hızlı şekilde ulaşmak için Mobil Delisi sayfamızı takipte kalın.