Ana sayfa Öne Çıkanlar AirPods Geçtiğimiz Yılı Rekor ile Kapadı!

AirPods Geçtiğimiz Yılı Rekor ile Kapadı!

402
AirPods Geçtiğimiz Yılı Rekor ile Kapadı!
AirPods Geçtiğimiz Yılı Rekor ile Kapadı! - MOBİL DELİSİ

AirPods Geçtiğimiz Yılı Rekor ile Kapadı! Apple ailesinin en yeni üyelerinden biri olan AirPods beklentilerin çok üstünde bir satış rakamına ulaşarak geçtiğimiz yılı rekor kırarak kapadı. Her yeni Apple üyesinde olduğu gibi Airpods için heyecan oldukça büyüktü. Piyasaya çıktığında büyük bir etki yaratan kulaklıklar tahminlerin üzerinde satışı ile iPhone’ları bile geçerek zirveye oturdu.

Apple AirPods’ların 2020 yılı satış tahminleri ise rekor kırdığı bir önceki yıla göre çok daha yüksek. Kablosuz kulaklık pazarında büyük bir etki yaratan ve tabiri caizse pazarı domine eden AirPods’lar, şirket içerisinde yeni bir rekor kırdı. Geçtiğimiz yılın rakamlarına bakıldığında AirPods’lar 6 milyar dolarlık bir gelir elde etti. Yapılan istatistiklere göre bu ivme ile bu yılda devam etmesi durumunda 15 milyar doları geçmesi de bekleniyor.

AirPods Kaç Adet Sattı?

2019 yılı içerisinde toplamda 60 milyon adet AirPods’un satıldığını belirten Apple, bu yıl için hedeflerinin 85 milyon adet olduğunu da ekledi. Bu rakamlara bakıldığında şirketin süper yıldızı olan iPhone satışlarını geçtiğini ve marka içerisinde bir rekora imza attığını görüyoruz. Apple için önemli bir yatırım olma yolunda ilerleyen AirPods’un son modeli AirPods Pro ile pazarda kartlar yeniden dağıtılmıştı. Rakiplerine göre her ne kadar fiyatları çok yüksek olsa da AirPods’lar rekor rakamlarda satılmaya devam ediyor.

Kulaklık satışı ile büyük karlar elde eden Apple, iPhone’dan sonra karlılık anlamında en önemli ikinci ürünü konumda bir anda AirPods’ları buldu. Analistlere göre ise bu trendin yakın zamanda aşağı yönde hareket etmeye başlayacağı belirtiliyor. Öte yandan AirPods’ların en büyük rakiplerinden olan Samsung Galaxy Buds güçlü ve etkili bir şekilde rakibine doğru ilerlemeye devam ediyor. Satış rakamlarına bakıldığında oldukça yakın bir durumda olan Galaxy Buds’ın Apple’a yetiştiğini görüyoruz.

Bunun altında yatan en büyük neden ise Samsung Galaxy Buds’ın uygun fiyatlı olması ve daha uzun pil ömrüne sahip olması. Apple her ne kadar pazarı domine etse de başta Samsung olmak üzere ciddi rakipleri hemen ardından geldiğini söyleyebiliriz.