Ana sayfa Öne Çıkanlar 2021 En Çok Oynanan Ücretsiz Mobil Oyunlar!

2021 En Çok Oynanan Ücretsiz Mobil Oyunlar!

438
2021-en-cok-oynanan-ucretsiz-mobil-oyunlar

2021 En Çok Oynanan Ücretsiz Mobil Oyunlar! Oyunfor, 2021 yılının ilk aylarında en çok oynanan “free – play (ücretsiz) online” oyunları duyurdu. Her ay duyurduğu satış raporları ile Türkiye oyun ve e-pin sektörünün durumunu bildiren Oyunfor, bu yılın en çok oynanan oyunlarını açıkladı. Listeye göre Grena Free Fire, son zamanların tüm kategorilerde en popüler oyunu olan PUBG Mobile’ ı geride bıraktı. 2021 yılının ilk aylarının en çok oynanan ücretsiz oyunu sıralamasında birinci sırada yer aldı. 111dots Studio tarafından geliştirilen Garena Free Fire 2019 yılında da en çok indirilen mobil oyun olmuştu. Popülerliği sebebiyle Googel Play tarafından da “Çığır Açan Oyun” ödülüne layık görülmüştür. Her geçen yıl aktif kullanıcı sayısını artıran Garena Free Fire, bu başarıyı ülkemizde de sürdürdü.

2021-en-cok-oynanan-ucretsiz-mobil-oyunlar-2

2021 yılının en çok oynanan free to play oyunları:

1.Garena Free Fire
2. PUBG Mobile
3. Call of Duty: Mobile
4. Valorant
5. Call of Duty: Warzone
6. LifeAfter
7. Arena of Valor
8. Lords Mobile
9. Mobile Legends
10. League of Legends

En fazla oynanan 10 free to play oyunlarının yedisini mobil ikisini PC ve birini de konsol kategorisindeki oyunlar oluşturuyor. Bu oyunlardan dördü MOBA, üçü BattleRoyale, ikisi FPS ve biri de Survival türünde olan oyunlar. Oyunfor Genel Müdürü Mehmet Dumanoğlu “Garena Free Fire ve PUBG Mobile gibi BattleRoyale türündeki mobil oyunlara olan bu ilgi, ülkemizdeki oyun severlerin oynama alışkanlıklarına dair önemli ipuçları veriyor.

2021-en-cok-oynanan-ucretsiz-mobil-oyunlar-3

2021 En Çok Oynanan Ücretsiz Mobil Oyunlar! Yüksek kur farklarından dolayı konsol veya yüksek donanımlı PC edinmekte zorlanan oyunseverler, oyun ihtiyaçlarını karşılamak için daha çok cep telefonlarını tercih etmeye başladı. Mobil platformda oynamayı tercih ettikleri oyunlar ise genelde anlık rekabetin yoğun şekilde yaşandığı BattleRoyale ve MOBA türündeki oyunlar. Şu an için oyun sektörünün anahtar kelimelerinin mobilite ve anlık rekabet olduğunu söyleyebiliriz.” gibi açıklamalarda bulundu.