Ana sayfa Teknoloji Xiaomi Mi 10 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli!

Xiaomi Mi 10 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli!

472
Xiaomi Mi 10 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli!
Xiaomi Mi 10 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli!

Xiaomi Mi 10 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli! Dünya gündeminin en önemli sorunları arasında yer alan Corona virüsü teknoloji dünyasını da etkilemeye başladı. Black Shark CEO’su Lou Yuzhou, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamasında Xiaomi Mi 10 serisi ve Black Shark 3 tanıtımları ile ilgili kafa karıştıran cümleler kurdu.

Lou Yuzhou yaptığı açıklamasında Çin’in şuan geleneksel lansman etkinliği düzenlemek için uygun durumda olmadığını söyleyerek internet üzerinden tanıtımların gerçekleştirilebileceğini ima etti. Önümüzdeki günlerde iki önemli etkinlik düzenlemek için hazırlanan Xiaomi, Mi 10 serisi ve oyuncular için özel olarak tasarlanan Black Shark 3 serisinin tanıtımını yapacak. 11 Şubat’ta düzenlenecek olan Samsung Unpacked etkinliğinden hemen önce düzenlenmesi ön görülen etkinlik hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamış durumda.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünya genelinde büyük bir etki yayılan Corona virüsü yüzünde Çin’in pek çok şehri kriz durumunda. Ülkeye pek çok hava yolu şirketi uçuşlarını durdururken hükümetlerde konu ile ilgili çalışmalar yürütmekte. Dünyayı etkileyen Corona virüsü Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin de işlerini baltalıyor. Virüs sebebiyle pek çok şirket ofisleri kapatırken Xiaomi işlerini evden yürütme sistemi ile krize karşı durmaya çalışıyor.

Evden işleri yürütme sisteminde Mi 10 lansmanının da çevrim içi bir etkinlik ile gerçekleştirileceği konusu akıllara geliyor. Black Shark CEO’su yaptığı açıklama ile bunu ima edince konu neredeyse netlik kazandı gibi gözüküyor. Öte yandan bu durum sadece Yuzhou’nun söylemlerinden ibaret değil. Xiaomi’ye yakınlıkları ile bilinen kaynaklarda ülkede geleneksel bir basın etkinliğinin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını belirtiyor.

Xiaomi Mi 10 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli!

Tüketicilerin uzun süredir ilgi gösterdiği ürünler arasında yer alan Xiaomi Mi 10 serisinin nasıl bir tanıtım ile merhaba diyeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Snapdragon 865’ten güç alan Mi 10 serisi piyasada bu işlemciye sahip olan ilk telefon olma özelliğini de taşıyacak. Xiaomi’nin önümüzdeki günlerde resmi olarak lansman tarihi hakkında ve lansmanın nasıl olacağı hakkında açıklama yapması bekleniyor. Xiaomi ve çok daha fazlası için Mobil Delisini takipte kalın.