Ana sayfa Öne Çıkanlar Microsoft Project xCloud Apple Cihazlarına da Geliyor!

Microsoft Project xCloud Apple Cihazlarına da Geliyor!

102
microsoft-project-xcloud-apple-cihazlarina-da-geliyor

Microsoft Project xCloud Apple Cihazlarına da Geliyor! Geçtiğimiz hafta Android için duyurusu yapılan Microsoft Project xCloud’un iPhone ve iPad için duyurusu da yapıldı. Bulut oyun servislerinin bir yenisi olan Microsoft Project xCloud’un iPhone ve iPad için test çalışmaları geçtiğimiz gün TestFlight kullanıcılarına sunuldu.

Eylül ayında erişime açılan bulut oyun servisi Microsoft Project xCloud ile istenilen her an her cihazdan oyun oynamak mümkün olacak. İlk etapta Android cihazlar için erişime açılan sistem App Store’da da gözüktü. Henüz iPhone ve iPad için App Store’da beta sürüm olarak görülüyor. PS4 Remote Play uygulaması ile benzerlik göstereceği belirtilen Xbox akış seçeneğinin tam sürümünün de ilerleyen günlerde App Store’a eklenmesi bekleniyor.

Xbox akış özelliği Sony Playstation sürümünde olduğu gibi ev dışında da çalışabilecek. Ev dışında da Xbox erişimine ve oyunların oynanmasına izin verilecek. TestFlight üyeleri tarafından test edilen Xbox uygulaması hakkında resmi çıkış tarihi ise henüz verilmedi.

Microsoft Project xCloud Apple Cihazlarına da Geliyor! Bulut oyun servislerinin her geçen gün artması mobil platformda da yaygınlaşmasını sağlıyor. Aylık belirli bir ücret karşılığında birçok PC ve konsol oyununu mobil platform üzerinden oynamak mümkün olacak. Microsoft tarafından açıklanan gereksinim bilgilerine göre ise minimum 7 – 10 mb/s internet bağlantı hızına sahip olunması gerekiyor. Abonelik sistemi içerisinde yer alan oyunlar arasında Forza Horizon 4, Destiny 2, Gears 5 gibi oyunlar yer alıyor. Microsoft Project xCloud ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.