Ana sayfa Öne Çıkanlar League Of Legedens: Wild Rift İsim Değiştirme

League Of Legedens: Wild Rift İsim Değiştirme

140
league-of-legedens-wild-rift-isim-degistirme

League Of Legedens: Wild Rift İsim Değiştirme Riot Games’in yaptığı ve son zamanların çok beklenen mobil oyunu Leage of Legends: Wild Rift, 10 Aralık tarihinde oyunseverleriyle buluştu. Fakat birçok oyuncunun kafasında soru işareti bırakan bir soru var. Kullanıcı adı nasıl değiştirilir? bu sorunun çözümüne adım adım bakalım.

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Riot Games’in yaptığı Wild Rift mobil oyun olmasına rağmen inanılmaz bir çıkış yaptı. Oyunun PC uygulamasını oynayan birçok oyuncunun da heyecanla beklediği oyun ilk olarak 27 Ekim 2020 tarihinde çıktı. Wild Rift çıktığı ikinci gün 10 milyon indirme ile rekor kırdı. Bu rekor bir mobil oyun için olağanüstü bir sayı. Özellikle çıktığı ikinci gün bu kadar indirilmesi muazzam bir olay. Arkasında muhteşem başarılara imza atmış Riot Games’in olduğu oyun zaten PC sürümü milyonlara hitap ettiği için çokta şaşırmamak gerek aslında. Birazda Wild Rift’in nasıl bir oyun olduğunu ve konumuz olan isim değiştirmeye bakalım.

Rekorları Kıran Wild Rift Nasıl Bir Oyun?

Oyun tamamen mobil bir oyun olduğu için Android ve IOS işletim sistemine sahip olan telefonlar ile oynanabilir. Oyun yılların MMORPG oyunu League of Legends ile tamamen aynı. Birebir mobil bir oyun diyebiliriz. Wild Rift aynı bilgisayar oyunununda olduğu gibi becerilerden ve stratejilerden oluşan 5’e5 oynanan Nexus kulesinin imhasına kadar devam eden bir mobil oyun. Sırayla söylememiz gerekiyorsa ilk olarak koridor seçmemiz gerekiyor; alt, üst, orta, orman, destek. Burda farklı olan tek şey orman diyebiliriz. Lol’de ormanı belirli bir seviyeye kadar ormancı temizler fakat burda durum biraz farklı.

league-of-legedens-wild-rift-isim-degistirme-2

Oyun içerisinde her koridorun orman bölgesinde aktif olması gerekiyor ki oyundan geri kalmasın. Çoğu takas, savaş ormanda ve kilit noktalarda gerçekleşiyor. Aynı LoL’den bildiğimiz şampiyonlar Wild Rift’te bulunmakta. 40’ın üzerinde şampiyon olan oyunda bilgisayar oyunu gibi en önemli şey minyon biçmek. Derece sistemi tamamiyle aynı işliyor. Demir liginden Challanger’a kadar çıkmak LoL kadar zor olmasa da bir hayli zor çünkü oyunun işleyişi LoL ile tamamen aynı. Oyunun bir güzel yanı iste her profesyonel oyunda olduğu gibi bu oyunda da çok sayıda platform tarafından turnuvalar düzenleniyor. Gelelim asıl konuya;

League of Legends: Wild Rift Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Geldik asıl konumuz olan kullanıcı adı/nickname değiştirmeye. Bu işlem aslında oldukça basit fakat ilk defa yapacaklar için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Kullanıcılar isimlerinden sıkıldıkları için değiştirmek isteyebilir ki bu çok doğal bir durum. Fakat bir kötü haberim var ki canımız istediği zaman nickimizi değiştiremiyoruz. Bir isim değiştirdikten sonra bir sonraki isim değiştirmemiz için 30 gün beklememiz gerekiyor. Şimdi adım adım nasıl değiştireceğimize bakalım.

– İlk olarak buraya tıklayarak Riot Games’in resmi sitesinden hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor.

– Karışımıza gelen ekranda sol tarafta “Riot ID” sekmesine giriyoruz. Girdikten sonra açılan sekmede güncel kullandığınız isim/kullanıcı adını göreceksiniz.

– İsmimizin yanında bulunan “kalem” işaretine tıklıyoruz.

– Tıkladığınız kalem işaretinden sonra açılan pencereye yapmamız gereken son adım yeni kullanıcı adımızı girmek.

League Of Legedens: Wild Rift İsim Değiştirme! Gösterdiğim adımları sırayla uyguladıktan sonra kullanıcı adınızı başarılı bir şekilde değiştirmiş olacaksınız. Kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra oyununuz açık ise oyunu kapatmanız gerekiyor. Oyunun tekrar açılmasıyla kullanıcı adınız yüksek ihtimalle değişmiş olacaktır ya da 1-2 saat içinde tamamlanma ihtimalini de söyleyebiliriz. Wild Rift ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.