Ana sayfa Öne Çıkanlar Instagram’dan Para Kazandıran Yeni Sistem

Instagram’dan Para Kazandıran Yeni Sistem

470
instagramdan-para-kazandiran-yeni-sistem

Instagram’dan Para Kazandıran Yeni Sistem! Instagram kullanıcıların para kazanabileceği yeni sisemini Türkiye’nin de aralarında olduğu bazı ülkelerde denemek için hazırlanıyor. IG TV üzerinden içerik üreten kullanıcılar için gelecek olan yeni sistemle reklam ve satın alınabilir rozetler test edilecek. Instagram bu sistem ile birlikte daha fazla içerik oluşturucusunu uygulamaya çekmeye hazırlanıyor.

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan IG TV ile içerik üreticileri kazanç sağlayabilecek. Uygulamaya dahil edilecek reklamlar en az 15 saniye uzunluğunda olabilecek. Öte yandan reklamlar YouTube’da olduğu gibi belirli bir süreden sonra atlanabilme özelliğine sahip olacak. Reklam sistemi bir yeniliği daha getirecek, videolar artık daha katı kurallar ile izlenecek. Telif hakkı, uygun olmayan içerik benzeri durumlarda telife takılacak.

Yeni sistem IG TV ‘nin reklam verme sorununu da ortadan kaldıracak. Ayrıca aboneler rozetler özelliği ile özel bir simgeye de sahip olacak. Rozet alabilmek için abonelerin belirli bir ödeme yapmaları gerekecek ve bu ödeme içerik oluşturucularına aktarılacak.

Rozet sisteminde farklı katmanlar olacak. 1 dolar ile 5 dolar arasında fiyatlandırmaların yapılacağı bu rozetler ile içerik üreticileri ekstra gelirler elde etmesi planlanıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Türkiye, Brezilya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Meksika’da test edilecek uygulama daha sonra diğer ülkelerde de aktif olacak.

Instagram’dan Para Kazandıran Yeni Sistem! YouTube’a rakip olmak isteyen Instagram bu sistem ile birlikte içerik üreticilerini kendi platformuna çekmeyi hedefliyor. IG TV reklam sisteminin başarılı olup olmayacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. YouTube gibi bir rakip karşısında nasıl hamleler yapacağını ilerleyen dönemde göreceğiz. Ayrıca içerik üreticilerinin YouTube’u bırakıp Instagram IG TV’yi tercih edip etmeyecekleri de merak ediliyor.