Ana sayfa Öne Çıkanlar Call of Duty Mobile Rakibini Geride Bıraktı!

Call of Duty Mobile Rakibini Geride Bıraktı!

393
call-of-duty-mobile-rakibini-geride-birakti

Call of Duty Mobile Rakibini Geride Bıraktı! Call of Duty mobil pazara giriş yaptığından beri yükselişini sürdürüyor. Tanıtımından bugüne milyonlarca oyuncuya erişen oyun toplam indirme sayısında en büyük rakiplerinden biri olan PUBG Mobile’ı geride bıraktı. Geçtiğimiz yıl Activision tarafından yayınlanan oyun kısa süreler içinde rekor kırdı. Popüler oyun Call of Duty Mobile battle royale türünde rakipleri arasında gösterdiği performans açısından açık ara önde.

1 Ekim 2019’da Android ve iOS için piyasaya sürülen oyun Tencent ve Timi Studios ortaklığı ile geliştirildi. O günden bu yana her geçen gün kullanıcı sayısı oyunda da daha da arttı. Pazara çıkışından bugüne 265 günde Fortnite ve PUBG Mobile gibi dışli rakiplerini geride bıkratı ve 250 milyondan fazla indirildi. Yapılan araştırma sonucunda PUBG Mobile 265 günde 237 milyon, Fortnite ise 78 milyon indirilme aldı. Öte yandan Call of Duty Mobile battle royale türünde mobil oyunlar arasında en çok gelir elde eden oyun oldu.

Call of Duty Mobile Rakibini Geride Bıraktı! Araştırma oyun içi küresel kullanıcı harcamaları konusunda da rakiplerini geride bıraktı. Call of Duty Mobile’ın ardından PUBG Mobile ve Fortnite Mobile geliyor. Call of Duty gelir konusunda PUBG Mobile’dan %78, Fortnite Mobile’dan ise %83 daha yüksek gelir elde etti. Yapımcı oyundan şimdiye kadar 327 milyon dolar kazandı.

Call of Duty Mobile 265 günlük performansı boyunca en başarılı dilimi lansman ayı olan Ekim 2019’da gösterdi. Call of Duty Mobile ilk ayında toplamda 55 milyon dolar gelir elde etti. Öte yandan Mayıs 2020’de ise gelirlerini 53 milyon dolar civarına taşıdı. Call of Duty Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.